انتخاب مدل مناسب پنجره دوجداره

انتخاب مدل مناسب پنجره دوجداره

از ویژگی های مثبت و جذاب پنجره های دوجداره تنوع فراوان آن هاست، اما همین تنوع گاهی موجب سردرگمی افراد در هنگام انتخاب می شود. اصلی ترین دلیل استفاده از پنجره های دوجداره upvc عایق بندی مناسب آن هاست و در نتیجه آن کاهش مصرف انرژی و داشتن محیطی با هوای مناسب و سکوت و آرامش است؛ اما زیبایی و ظاهر پنجره نیز معیار مهمی است و پنجره باید موجب ایجاد فضای زیبا در ساختمان هم بشود.

عوامل دیگری چون اب و هوا، شرایط ساختمان از نظر سر و صدا و آلودگی های صوتی نیز باید مورد نظر باشد. در نتیجه لازم است تا در انتخاب مدل مناسب پنجره دوجداره با ساختمان برخی موارد مورد نظر قرار گرفته شود. در این مقاله با معیارهای انتخاب مدل مناسب پنجره دوجداره آشنا خواهیم شد.

جهت انتخاب مدل مناسب پنجره دوجداره باید به چه مواردی توجه کرد؟

  • اگر نمای ساختمان مورد نظر رومی است و با سنگ تراورتن روشن، شما می توانید از پنجره طرح جوب و یا آلومینیوم قهوه ای سوخته استفاده کنید. و همچنین از طرح های قوسی شکل و مستطیلی استفاده نمایید.
  • در صورتیکه نمای شما مدرن است و از رنگ سفید و چوب در نما استفاده شده است، شما می توانید از پنجره های آلومینیومی و یا upvc به رنگ نوک مدادی و در اشکال مستطیل شکل و بزرگ مثل پنجره مدل اسلایدی استفاده کنید.
  • اگر نمای شما سنتی است و در ساخت آن آجر مورد استفاده قرار گرفته است، شما می توانید پنجره های طرح چوب و یا ارسی را مورد استفاده قرار دهید.
برای استعلام قیمت در و پنجره هافمن، اینجا کلیک کنید.

انتخاب مدل مناسب پنجره دوجداره از نظر زیبایی

به طور حتم عملکرد مناسب خواسته ی هر مشتری از پنجره دوجداره است، اما زیبایی ظاهری و ایجاد فضایی زیبا نیز در این انتخاب نقش مهمی دارد.

انتخاب مدل مناسب پنجره دوجداره با ساختمان از نظر ظاهر و زیبایی بیش از هرچیز به سلیقه مشتری بستگی دارد. اما در این انتخاب بهتر است مواردی را نیز در نظر بگیرید تا بیشترین ارتباط و هماهنگی را با فضای بیرونی و درونی ساختمان شما داشته باشد.

مدل های پنجره می توانند کلاسیک، مدرن و یا حتی سنتی باشند.

این روزها هر نوع پنجره ای با هر طرح و سبکی برای سلیقه های متفاوت ساخته و به بازار عرضه می شود.

انتخاب پنجره دوجداره مناسبشکل ظاهری پنجره

علاوه بر پنجره های دوجداره ساده، می توان از پنجره های قوسی، پنجره ها با اشکال هندسی خاص چون شش ضلعی، دایره ای، مثلثی و از این قبیل هم استفاده نمود، که در این مورد قاب پنجره در دیوار هم باید مطابق شکل ساخته شده باشد، و از ساب فریم و چارچوب مناسب هم استفاده کرد.

به غیر از ساختار چارچوب و شکل هندسی پنجره، می توان پنجره های دوجداره را در مدل های خلیجی و کمانی نیز مورد استفاده قرار داد، که باعث می شوند ساختمان فضای بیشتری داشته باشد.

برای خرید پنجره آکپا، اینجا کلیک کنید.

نوع بازشو پنجره دوجداره

نوع بازشو علاوه بر تاثیر بر عملکرد پنجره دوجداره، در ظاهر آن نیز تاثیر دارد.

پنجره دوجداره انواع مختلفی از بازشو دارد، که در انتخاب بین مدل های بازشو، علاوه بر توجه بر زیبایی و سیلقه، باید به شرایط محیطی هم توجه نمود.

طرح و رنگ پنجره دوجداره

از معیارهای دیگر در انتخاب ظاهر پنجره دوجداره upvc، طرح و رنگ بندی آن است. این امکان وجود دارد که پنجره های دوجداره را تقریبا در هر رنگی تهیه کرد.

البته رنگ سفید پیش فرض پنجره های upvc خود زیبایی خاصی داشته و با همه سبک و نوع طراحی هماهنگی دارند، اما می توان پروفیل های رنگی را نیز در صورت تمایل تهیه کرد.

به غیر از پروفیل های رنگی، می توان از پروفیل های لمینت شده استفاده کرد که دارای طرح چوب در رنگ های متنوع هستند و بسیار پرطرفدار بوده و فضایی کلاسیک و زیبا و گرم را ایجاد می کنند.

انتخاب مدل مناسب پنجره دوجدارهشیشه پنجره دوجداره

شیشه ها نیز می توانند در زیبایی پنجره تاثیر فراوانی داشته باشند.

شیشه های رنگی، فضای بسیار زیبا به وجود می آورند و نور حاصل از آن ها نیز زیبا و ملایم خواهد بود.

از شیشه های رنگی در پنجره های ارسی بسیار استفاده می شود که در حال حاضر این پنجره ها نیز در انواع پنجره دوجداره ساخته می شوند و در معماری سنتی بسیار پر استفاده هستند.

شیشه سندبلاست نیز می توانند با طرح های بسیار زیبا و دلخواه شما باشند که جلوه ای بسیار ویژه دارند.

نکته ای که در رابطه با انتخاب مدل پنجره از نظر زیبایی باید در نظر گرفت، این است که طرح و رنگ و شکل پنجره از سمت بیرون در زیبایی ظاهری نمای خارجی ساختمان تاثیر گذار است و انتخاب در این موضوع، تنها به عهده یک واحد نیست و باید با دیگر واحد ها هماهنگ شود.

برای درخواست نمایندگی پنجره درساوین اینجا کلیک کنید.

انتخاب مدل مناسب پنجره دوجداره از نظر شرایط آب و هوایی

مهمترین نکته درباره ی پنجره های upvc این است که می توان از آن ها در هر شرایط اب و هوایی ای استفاده نمود.

شرایط سخت آب و هوایی، حتی باران های اسیدی، گرد و خاک، یخبندان، رطوبت و هوای شرجی، و یا گرمای طاقت فرسا و نور خورشید، هیچ یک موجب آسیب به پنجره های upvc نمی شوند در حالی که دیگر انواع پنجره ممکن است در شرایط مختلف آب و هوایی دچار آسیب شوند.

با این وجود برای داشتن کارآمد ترین مدل پنجره، بهتر است به شرایط آب وهوایی نیز توجه داشته باشید.

به طور مثال، اگر در محدوده ای زندگی می کنید که گرد و خاک و آلودگی هوای زیادی وجود دارد، یا در شهری بسیار سردسیر هستید، بهتر است از پنجره دوجداره کشویی یا همان ریلی استفاده نکنید، چراکه در مقایسه با دیگر انواع پنجره دوجداره عایق بندی ضعیف تری را داراست.

برای استعلام قیمت پنجره ویستابست، اینجا کلیک کنید.

برای داشتن بیشترین عایق بندی در چنین شرایطی از دیگر انواع پنجره چون لولایی تک حالته، دوحالته و یا کشویی فولکس واگنی استفاده نمایید.

پنجره هایی که نیاز به ارتباط با خارج از نظر تهویه ندارد و صرفا جهت نورگیر مورد استفاده قرار می گیرند، بهتر است از انواع پنجره ثابت باشند که بیشترین عایق بندی را داشته و قیمت مناسب تری نیز دارند.

بازشوی پنجره در عایق بندی آن اهمیت زیادی دارد و باید در انتخاب مدل پنجره دوجداره از نظر شرایط آب و هوایی به نوع بازشو و میزان عایق بندی که لازم دارید دقت و توجه نمایید.

سخن پایانی

برای انتخاب پنجره دوجداره مناسب باید موارد بسیاری را در زمینه های متفاوت، مد نظر قرار دهید. در این مقاله همراه هم این موارد را بررسی نمودیم. امیدواریم از این مطالب استفاده لازم را برده و در انتخاب پنجره دوجداره مناسب برای شما تاثیرگذار باشد.

مقالات زیر را از دست ندهید:

جهت تماس کارشناسان فروش

مشاوره رایگان

پس از ثبت شماره خود نهایتا تا 24 ساعت آینده کاری با شما تماس میگیرم