نحوه اندازه گیری ابعاد پنجره

نحوه اندازه گیری ابعاد پنجره

اندازه گیری نیازمند دقت و تجربه بسیار زیادی است، تا ارائه محصولات کاملا مطابق خواسته کاربران باشد. متخصصان اندازه گیری و طراحی، درب و پنجره دوجداره را از حیث ابعادی، حالت‌های بازشو، هماهنگی پروفیل و طرح پنجره دوجداره با نمای ساختمان و دیگر پنجره‌ها، هماهنگی رنگ شیشه دوجداره یا سه‌جداره با رنگ دیگر شیشه و میزان عبور نور از آن و میزان آلودگی صوتی بررسی می‌کنند تا محصولی به مشتری ارائه شود که متناسب با درخواست های او باشد. در این مقاله با نحوه اندازه گیری ابعاد پنجره آشنا می شویم.

مهم ترین موارد در هنگام اندازه گیری پنجره‌های UPVC

 در هر شرایطی و برای هرگونه نیازی باید این مسئله را در نظر داشت که در این کار یک سری از نکات مورد نظر قرار گرفته شود. نکات بسیار مهمی برای اندازه گیری ابعاد پنجره UPVC وجود دارد.

از نکات اساسی که باید مورد نظر قرار داد این موضوع است که پنجره مورد نظر روی چهارچوب قدیمی یا بر روی بستر خام آجری نصب خواهد شد. در خانه‌هایی که هنوز درب و پنجره نشده و در حال ساخت هستند، افرادی که قصد اندازه گیری ابعاد پنجره دارند ابتدا به تراز بودن بستر نصب توجه می کنند. گاهی استفاده از یک پروفیل آلومینیومی به عنوان بستر کار می‌تواند کیفیت نصب را افزایش دهد. پس از ایجاد تراز کامل در بستر، موانع محیطی در هنگام باز و بسته کردن پنجره باید مورد نظر قرار بگیرد، به همین دلیل بهترین زمان برای اندازه‌گیری ابعاد پنجره upvc زمانی است که سقف‌ها و دیوار‌ها کاملا ساخته شده و سقف‌ها و دیوارهای کاذب کار گذاشته شده باشد.

نحوه اندازه گیری ابعاد پنجرهانعطاف‌پذیری در طراحی از مهم ترین ویژگی‌های این نوع از پنجره‌ها است. اساسی ترین دلیل که دست طراحان را برای طراحی پنجره‌های upvc باز می‌گذارد، نوع یراق آلات و لولاهای این نوع پنجره‌ها می باشد. در اندازه گیری درب و پنجره upvc طراح حرفه‌ای، جهت باز کردن و بستن لولاها و لنگه‌های بازشونده را محاسبه می‌کند.

برای استعلام قیمت در و پنجره هافمن، اینجا کلیک کنید.

اندازه گیری در حالت بازسازی ساختمان

مطالبی که تا به حال درباره‌ی اندازه گیری ابعاد پنجره بیان شد، مربوط به مواقعی بود که این پنجره‌ها را به صورت پیش فرض ساختمان و در هنگام ساخت تهیه نمایند. اما زمانیکه که ساختمانی بازسازی می شود شرایط کمی متفاوت خواهد بود. در این حالت ترازهایی که درباره آن گفتیم، در بیشتر مواقع برقرار نیست. البته بسته به آن که درب و پنجره قبلی از پروفیل‌های فولادی یا آلومینیومی ساخته شده باشند. بستر به وجود آمده، کار ما را به مقدار زیادی حل می‌کند. ساختمان‌های با قدمت بالای ده سال معمولا در طبقات زیرین دچار افت هستند و این افت موجب فشار به چهارچوب‌های پنجره‌های قدیمی می‌شود. در این حالت باید پنجره از قاب دیوار خارج شود. اندازه گیری‌ها بعد از این روند صورت می پذیرد.

آموزش اندازه گیری ابعاد پنجرهاندازه گیری ابعاد پنجره: عرض

اندازه گیری بین محورها در سه نقطه بالا، وسط و پایین پنجره برای اندازه گیری عرض پنجره مورد نظر، متر اندازه گیری را در سمت چپ پنجره تا سمت راست خود قرار دهید. اندازه گیری را در بالا، وسط و پایین انجام داده و از فاصله کوتاه‌تر به عنوان اندازه گیری واقعی خود استفاده نمایید.

برای استعلام قیمت پنجره ویستابست، اینجا کلیک کنید.

اندازه گیری ابعاد پنجره: ارتفاع

اندازه گیری‌های خود را از سقف پنجره تا انتها در نظر بگیرید. سه اندازه گیری را انجام دهید: یکی در سمت چپ، یکی در مرکز و دیگری در سمت راست پنجره. بهتر است هنگام سفارش پنجره از کوچکترین اندازه این سه ارتفاع استفاده شود.

اندازه گیری ابعاد پنجره: عمق

هنگام اندازه گیری ابعاد عمق، همه قطب ها و نوارهای جدا باید نادیده گرفته شود، چرا که هنگام نصب پنجره جایگزین، حذف می شوند. این منطقه بسیار ضروری است. اندازه گیری عمق را با اندازه گیری مورب در پنجره انجام دهید. متر اندازه گیری خود را از سمت چپ بالای کادر به سمت راست پایین بیاورید و سپس قاب را از بالا به پایین سمت چپ به صورت مورب اندازه گیری نمایید. اگر بین اندازه های مورب فریم شما تفاوت کمتر از (۰٫۶۴ تا ۱٫۲۷ سانتی متر) باشد، هنگام نصب پنجره های جدید این امکان وجود دارد که تنظیمات کوچک را با تغییر تنظیمات انجام دهید.

اهمیت اندازه گیری ابعاد پنجره

بروز کوچکترین خطا و ناهماهنگی در اندازه گیری، موجب می شود تا ابعاد پنجره ای که نصب می گردد با اندازه های در نظر گرفته شده یکی نبوده و نصب پنجره با مشکلاتی رو به رو شود.

حتی اگر ابعاد و اندازه گیری صحیح نباشند و نصب بتواند انجام شود، پنجره نصب شده کارایی مناسبی را نخواهد داشت، به طور نمونه عایق بندی صوتی و حرارتی آن ممکن است به صورت کامل انجام نشود، و در نهایت به نارضایتی مشتری و ایجاد هزینه های بیشتر منجر گردد.

در نتیجه، توجه به اندازه گیری ابعاد پنجره و انجام این کار به واسطه افراد ماهر، امری ضروری خواهد بود که می تواند تاثیر بسیاری بر پنجره ای که خریداری می شود داشته باشد.

برای خرید پنجره آکپا، اینجا کلیک کنید.

سخن پایانی

اندازه گیری درست و دقیق ابعاد پنجره و توجه به اهمیت در نظر گرفتن جزئیات در این اندازه گیری ها موضوعی مهم است. برای نصب پنجره، تعویض آن و یا حتی جهت انتخاب ابعاد پرده برای پنجره به اندازه گیری دقیق ابعاد آن احتیاج است. در این مقاله با روش این اندازه گیری آشنا شدیم. امیدواریم این مطالب مورد استفاده شما قرار گرفته باشد.

جهت تماس کارشناسان فروش

مشاوره رایگان

پس از ثبت شماره خود نهایتا تا 24 ساعت آینده کاری با شما تماس میگیرم