بررسی آسانسور شیشه ای

آسانسور شیشه ای

در حال حاضر صنعت شیشه با استفاده از تکنولوژی های به روز شده توان تولید آسانسور شیشه ای را پیدا کرده است. از آسانسور شیشه ای یا پانوراما برای زیبایی و جذابیت بصری استفاده می شود. از این نوع آسانسور در ساختمان های بلند برای دیده شدن فضای معماری ساختمان و همچنین فضای اطراف، استفاده می گردد.

برای استعلام قیمت در و پنجره هافمن، اینجا کلیک کنید.

به علت جذابیت بصری قابل توجه آسانسور پانوراما، طراحان این امکان را دارند که به عنوان یکی از ارکان مهم در طراحی معماری، از آن استفاده کنند. تنوع در طرح و امکانات قابل توجه از جمله استفاده از سیستم هیدرولیک یا کششی متناسب با شرایط و نوع کاربری، می‌تواند کمک فراوانی در جهت دستیابی به اهداف معماران در طراحی ساختمان نماید. در این مقاله بیشتر با ویژگی های این شکل از آسانسور ها آشنا خواهیم شد.

انواع آسانسور شیشه ای

از ویژگی های مهم آسانسورهای پانوراما این است که می تواند در طرح ها و مدل های متفاوتی ساخته و اجرا شود. شیشه های به کار رفته در این آسانسور، امکان طراحی متنوعی را در اختیار معماران قرار می دهد. از همین جهت کابین آسانسورهای پانوراما در طرح های مختلفی مانند طرح گرد، مستطیلی و حتی ذوزنقه قابل طراحی و اجرا می باشند.

کاربرد آسانسور شیشه ای

کاربردهای این آسانسور عبارتند از:

در ساختمان های تجاری

بیشترین مکانی که از این آسانسور ها استفاده می شود، مراکز تجاری است و اکثر افراد برای اولین بار در این مکان ها با این نوع آسانسور آشنا شده اند.

همه ما در محیط هایی مثل پاساژها و مراکز خرید بزرگ و چند طبقه، ساختمان های اداری و تجاری بزرگ و هتل ها، این آسانسورها را مشاهده کرده ایم و از آن استفاده نیز نموده ایم.

آسانسور های پانورامیک نیز همچون آسانسور های معمولی در دو حالت کششی و هیدرولیک طراحی و نصب می شوند.

اصولا در برج ها و مجتمع های تجاری بلند مرتبه باید آسانسور پانورامیک به صورت کششی نصب و اجرا گردد، چرا که ارتفاع ساختمان زیاد بوده و جک پاسخ گوی ارتفاع زیاد نمی باشد. همچنین سرعت آسانسور های هیدرولیک کم بوده و معمولا برای پروژه هایی با حداکثر ۳ تا ۵ توقف مورد استفاده قرار می گیرد.

برای استعلام قیمت پنجره ویستابست، اینجا کلیک کنید.

آپارتمان های مسکونی بزرگ

یکی دیگر از مکان هایی که در آن ها این آسانسور مورد استفاده قرار می گیرد، ساختمان های تجاری بزرگ و مجتمع های مسکونی است.

در این مکان بیشتر برای جذابیت های بصری فضای سبز و نمای داخلی مجتمع، از آسانسور با نمای شیشه استفاده می گردد.

استفاده در فضای داخلی ساختمان ها

البته از این آسانسورها در داخل فضای محیط خانه و بیشتر با هدف زیباسازی نیز استفاده می شود. همچنین از دیگر مکان هایی که از آسانسور با قالب شیشه استفاده می شود، فضای راه پله ها می باشد.

آسانسور شیشه ایجنس شیشه آسانسور چیست؟

وجه تمایز آسانسور پانوراما با نوع معمولی آن در واقع به جنس کابین آن مربوط می شود. یعنی در بدنه آسانسور به جای اینکه از فلز استفاده شود از شیشه استفاده شده است. شیشه های آسانسور از جنس شیشه های چندلایه یا لمینت شده می باشد. علت استفاده از شیشه لمینت، این است که در صورت شکسته شدن، نمی ریزد و حالت و فرم خودش را از دست نخواهد داد. همین طور این شیشه در اثر شکستن آسیبی به افراد داخل آسانسور وارد نخواهد کرد.

اگر از شیشه سکوریت در آسانسور پانوراما استفاده می شد، پس از شکستن فرو می ریخت و خطر سقوط را برای افراد داخل آسانسور ایجاد می کرد. اما شیشه لمینت حتی پس از شکستن، فرم خودش را از دست نمی دهد.

آسانسور شیشه ای گرد

جذاب ترین حالت آسانسور پانوراما شکل گرد آن می باشد. این شکل از آسانسور را می‌توان در درون پاساژهای تجاری و اداری و حتی برای خانه‌های دوبلکس استفاده نمود. آسانسور شیشه ای گرد یا آسانسور پانوراما دیدی 360 درجه داشته و شما در داخل فضا می‌توانید به‌ تمامی جهات دید داشته باشید. علاوه بر دید پانوراما آسانسور شیشه ای گرد بسیار جذاب بوده و نمایی به خصوص برای اماکن تجاری و اداری لوکس ایجاد می‌ نماید.

نصب و اجرای آسانسور شیشه ای گرد سخت‌تر از آسانسورهای مکعبی است و نیاز به مهارت و تجهیزات خاص خود دارد، در نتیجه درصورتی‌که قصد خرید و اجرای آسانسور شیشه ای گرد را دارید حتماً از متخصصین این امر مشاوره بگیرید.

برای خرید پنجره آکپا، اینجا کلیک کنید.

روش های نصب نمای شیشه ای آسانسور

نمای شیشه ای آسانسور ها را بر اساس نحوه اتصالات بین آن ها به چند بخش دسته بندی می شوند.

 فیکس پوینت

در این روش، اتصال فیکس پوینت ابتدا به اسکلت فلزی آسانسور متصل شده و سپس طرف دیگر آن به شیشه وصل خواهد شد.

اتصال اسپایدر

در روش اسپایدر از اتصالی معروف به اسپایدر برای اتصال شیشه به اسکلت فلزی استفاده می گردد.

کرتین وال

در روش کرتین وال هیچ اتصالی در ظاهر و نمای آسانسور دیده نمی شود و فقط یک چهارچوب فلزی در کنار شیشه دیده خواهد شد.

آسانسور شیشه ایابعاد آسانسور شیشه ای

ابعاد این آسانسور متفاوت است و می‌توان انواع ظرفیت‌ها را برای آن مد نظر قرار داد. در ادامه نکاتی را برای انتخاب ابعاد آسانسور شیشه ای برای شما بیان می کنیم.

  • ابعاد با توجه به اینکه از چه نوع آسانسور شیشه ای استفاده می‌ شود می‌تواند تغییر کند.
  • ابعاد برای آسانسور شیشه ای کششی بیشتر از آسانسور شیشه ای هیدرولیکی است.
  • کابین آسانسور گرد نسبت به سایز طرح‌ها به 30 تا 40 درصد فضای بیشتری نیاز دارد.
  • قدرت موتور مورد استفاده در آسانسور بر روی ابعاد آسانسور شیشه ای تأثیرگذار است.

جمع بندی

آسانسور شیشه ای، بیشترین استفاده را در مراکز خرید و تفریحی دارد و دلیل این استفاده نیز ویژگی هایی است که شیشه از لحاظ بصری برای کاربران ایجاد می کند. وجود این آسانسور ها در بخش ووید مراکز تجاری  بسیار متداول است و جذابیت ویژه ای را برای افراد حاضر در این محیط ایجاد می کند. این آسانسور ها بیشتر مناسب فضاهای مدرن هستند. در این مقاله با این نوع آسانسور و ویژگی های آن آشنا شدیم. امید است این نکات برای شما مفید واقع شوند.

مقالات زیر را از دست ندهید:

جهت تماس کارشناسان فروش

مشاوره رایگان

پس از ثبت شماره خود نهایتا تا 24 ساعت آینده کاری با شما تماس میگیرم

Call Now Button