گواهی استاندارد رال چیست؟

استاندارد رال پنجره

گواهینامه کیفیت رال در موسسه GKFP در کشور آلمان پایه گذاری شده است و اکثر ویژگی ها و استاندارد های لازم برای شناخت پنجره های یو پی وی سی را دربرمی گیرد، که شامل انواع پنجره با پروفیل های سفید، لمینیت و کواکستروژن و نیز بعضی ملزومات تولید پنجره مانند نوارهای درز بندی می شود.

برای خرید پنجره آکپا، اینجا کلیک کنید.

در قسمت های مختلف این استاندارد انواع روش های آزمون و نیز ویژگی های ضروری پروفیل های سفید و لمینیت تبیین شده است. در ادامه مطالبی را درباره این استاندارد برای شما بیان می کنیم.

صدور گواهینامه استاندارد رال به چه صورت است؟

پروسه بررسی نمودن و صدور گواهینامه کیفیت رال آلمان برای محصولات پروفیل های یو پی وی سی با دو موسسه GKFP و SKZ ارتباط مستقیم دارد.
روند کار به این صورت است که پس از کنترل مستندات و مصاحبه با افراد شاغل در بخش های کنترل کیفیت و آزمایشگاه و همچنین مدیریت سازمان، گزارش و شرح نمونه برداری تکمیل و نمونه های علامت گذاری شده، به آزمایشگاه موسسه در وورتزبورگ ارسال می شوند.
بعد از ارسال نمونه ها به آزمایشگاه SKZ آلمان، این موسسه آزمون های مشخص شده در استاندارد RAL GZ 716 را در ارتباط با محصولات نمونه برداری شده انجام و نتایج را به شرکت تولید کننده و نیز موسسه GKFP اعلام می نماید.
موسسه GKFP پس از مثبت بودن نتایج آزمون ها در سه مرتبه بررسی و نمونه برداری گواهینامه استاندارد رال را برای محصول مورد نظر صادر می کند. یکی از نکات مهم این است که ممیزی و نمونه برداری های این استاندارد در هر سال دو بار تکرار می شود تا روند انجام کنترل کیفیت داخلی و مستند سازی سازمان در طولانی مدت قطعی شود. در نتیجه برای به دست آوردن گواهینامه کیفی رال در بهترین حالت خود و عدم بروز مشکل، حدود دو سال زمان نیاز دارد. اساسا گواهینامه ها بسیار مهم بوده و به نحوی نشانگر اهمیت و کیفیت محصول تولید شده هستند. به سادگی می توان گفت در صنعت در و پنجره گواهینامه استاندارد رال یکی از معتبر و مهم ترین استاندارد ها محسوب می شود و ارزش و اهمیت آن به طور قطعی ثابت شده است.
برای استعلام قیمت در و پنجره هافمن، اینجا کلیک کنید.

شناخت گواهینامه استاندارد رال

برای مورد بررسی قرار دادن شرایط فنی،کیفی و نظارت بر فرایند تولید، موسسه رال یکی از معتبرترین موسسات در سطح جهانی است. تعداد بسیار زیادی از محصولات صنعتی در کشور آلمان تاسیس شده و علامت رال در حقیقت نشانه ای شامل پیام کیفیت در سطوح بالا می باشد و نام کامل این استاندارد، که در واقع  یک استاندارد تدوین شده از سوی موسسه تحقیقاتی GKFP آلمان بوده که تمامی الزامات و دستورالعمل های لازم در ارتباط با پنجره های پلاستیکی یا پلیمری همچون: پروفیل ها، نوارهای درزبندی و یراق آلات را دربرمی گیرد.

محصولاتی هم که با مقررات فراوان و سختگیرانه موسسه GKFP مطابقت داشته باشند از لحاظ داشتن بالاترین درجه کیفیت و استحکام تضمین می شوند. اعتبار گواهینامه رال تنها یک سال است و برای هردوره اعتبار یکساله در فواصل زمانی شش ماه و با حضور کارشناسان مورد تایید رال در محل کارخانه، کیفیت محصولات و پنجره های UPVC تولیدی و روند تولید ارزیابی می شود.

گواهی استاندارد رالاهمیت گواهینامه استاندارد رال

همواره گواهینامه ها و نشان های استاندارد نقطه قوت و از دلایل اعتماد بخشی از استفاده کنندگان از محصولات است. حال با توجه به میزان جهانی بودن و ارزش های هر گواهینامه استاندارد، میزان اعتماد و اطمینان خاطر ایجاد شده از کیفیت مطلوب محصولات متغیر خواهد بود. هدف تضمین کیفیت، سازگاری پایداری برای استفاده از پنجره است تا بتوانید در آینده از ‏پنجره خود لذت ببرید. هنگامی که یک پنجره را با علامت کیفیت ‏RAL‏ مشاهده می کنید حسی از اطمینان به جهت کیفیت مطلوب برای شما ایجاد می شود.

کیفیت دائمی برای استفاده از پنجره، ایده اصلی تضمین کیفیت ‏RAL‏ است. یک پنجره چندین دهه مورد استفاه قرار می گیرد. ‏بنابراین پس از چندین هزار باز شدن و بسته شدن 10000 بار، پنجره ها باید در هنگام تست و رگلاژ مورد تایید باشند.

جمع بندی

استاندارد کیفیت رال که مربوط به کشور آلمان می باشد از سری گواهینامه های استاندارد بسیار معتبر می باشد که تنها مربوط به در و پنجره نمی باشد و موارد متنوع دیگری را نیز شامل می شود. در این مقاله با این گواهینامه استاندارد معتبر بیشتر آشنا شدیم، امیدواریم از این مقاله استفاده لازم را برده باشید.

مقالات زیر را از دست ندهید:

جهت تماس کارشناسان فروش

مشاوره رایگان

پس از ثبت شماره خود نهایتا تا 24 ساعت آینده کاری با شما تماس میگیرم