پنجره لیفت اند اسلاید چیست؟

پنجره لیفت اند اسلاید

یکی از انواع مدل های مرسوم پنجره های کشویی پنجره لیفت اند اسلاید است. پنجره لیفت اند اسلاید نوعی درب و پنجره کشویی می باشد اما با این تفاوت که مشکلات کشویی را دارا ندارد. پنجره های کشویی نسبت به پنجره های لولایی از عایق بندی ضعیف تری برخوردار هستند، اما در پنجره های لیفت اند اسلاید مشکل عایق بودن تا حدود زیادی حل شده است.

برای درخواست نمایندگی پنجره درساوین اینجا کلیک کنید.

یکی دیگر از مشکلات درب و پنجره های لولایی اشغال کردن فضا در کنار پنجره می باشد و یک مانع برای پرده می باشد. درب و پنجره های کشویی هنگام باز کردن فضایی اشغال نمی کند و کمترین فضا را اشغال می کند. جدیدترین راه حل برای رفع معایب درب و پنجره های کشویی استفاده از درب و پنجره های فولکس واگنی و درب و پنجره های لیفت اند اسلاید می باشد.

پنجره لیفت اند اسلاید چیست؟

یک پنجره از پنج قسمت اصلی تشکیل شده است که شامل: پروفیل، شیشه، یراق آلات، مونتاژ و نصب می باشند. تفاوتی که پنجره لیفت اند اسلاید با دیگر درب و پنجره ها داراست، در یراق آلات آن می باشد. یراق آلات استفاده شده در پنجره های Lift & Slide در زمان حرکت ابتدا از محل خود بلند شده، لاستیک های EPDM را از پروفیل جدا نموده و به راحتی در سطح لنگه حرکت کرده و پس از بستن دستگیره مجددا درگیر می شوند.

این پنجره ها قابل طراحی تا ارتفاع سه متر و حداکثر وزن 900 کیلوگرمی قابل اجرا می باشد. همچنین انواع شیشه نیز بروی این مدل قابل نصب است.

برای استعلام قیمت در و پنجره هافمن، اینجا کلیک کنید.

ویژگی‌ های پنجره‌ Lift & Slide

 • بازشوی آسان
 • قطر فریم از ۱۲ تا ۱۶ سانتی متر
 • قابلیت تحمل وزن تا ۹۰۰ کیلوگرم توسط هر لنگه
 • قابلیت تولید بازشوهای کشویی یک تکی تا ارتفاع ۲۷۰ سانتی‌متر
 • استفاده از یراق آلات نیمه و تمام اتوماتیک آلمانی و ایتالیایی
 • قابلیت نصب انواع شیشه خاص و ضد گلوله

پنجره لیفت اند اسلایدعملکرد پنجره لیفت اند اسلاید

در پنجره های Lift & Slide دستگیره به سمت بالا چرخیده می شود، سپس یراق بازشو را به سمت بالا کشیده و درب و پنجره را از روی فریم تا حدود پنج میلی متر بلند می کند که در این حالت دیگر لاستیک ها با پروفیل درگیر نیستند و پنجره به راحتی حرکت می کند.

همچنین زمانی که درب یا پنجره در حالت قفل قرار دارند کل پنجره روی فریم می نشیند و لاستیک ها در هر چهار طرف درگیر می شوند، که هوابندی در این جا از طریق لاستیک های EPDM انجام می گیرد. در این سیستم یراق آلات لیفت اند اسلاید پنجره را به صورت عمودی بلند نموده و به صورت افقی حرکت می کند.

برای خرید پنجره آکپا، اینجا کلیک کنید.

مزایای درب و پنجره Lift & Slide

پس از بررسی نحوه عملکرد، نوبت به بررسی مزایای این نوع پنجره رسیده است. درب و پنجره های Lift & Slide دارای مزایای فراوانی می باشند که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت. با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

 • به دلیل غلطک های سوار بر روی دو ریل چند منظوره، سیستم لیفت اند اسلاید حداکثر بازشو روان و آسان را در دسترس قرار می دهد.
 • درب و پنجره های Lift & Slide نسبت به کشویی دارای ظاهری زیبا و جذاب تر می باشند.
 • امکان نمای یه تیکه برای ساختمان شما ایجاد می نماید.
 • پروفیل درب و پنجره های Lift & Slide نسبت به درب و پنجره های کشویی سنگین تر می باشد.
 • هنگام قفل کردن درب و پنجره های لیفت اند اسلاید درزگیرهای آب و هوا سمت بالا و پایین و از هر چهار طرف درب یا پنجره فعال می شوند و در برابر نفوذ اب و هوا نسبت به درب های کشویی عایق بالاتر ایجاد می نمایند.
 • عایق بسیار قوی تر از پنجره های کشویی در برابر آلودگی صوتی و آلودگی هوا، به دلیل عایق قوی که دارا می باشند.
 • قابلیت شستشو کامل را دارا می باشند و نظافت آنها بسیار آسان است.
 • یکی دیگر از مزیت های سیستم کشویی نسبت به سیستم لولایی فضای کمی است که اشغال می نمایند.
 • بالا و پایین سیستم لیفت اند اسلاید درزگیر دوگانه وجود دارد که هنگام بسته شدن درب عایق بسیار قوی ایجاد می کند.

معایب درب و پنجره لیفت اند اسلاید

پنجره لیفت اند اسلایدهمان طور که در بالا گفته شد این نوع درب و پنجره ها دارای مزایای فراوانی هستند، اما قیمت درب و پنجره لیفت اند اسلاید نسبت به سایر پنجره ها گران تر است و این یکی از معایب پنجره لیفت اند اسلاید می باشد. قیمت این نوع یراق آلات به دلیل نوع و کیفیت بالای آن نسبت به دیگر یراق آلات گران است. گروه صنعتی درساوین ارائه دهنده بهترین قیمت درب و پنجره در سطح کشور می باشد.

تفاوت پنجره فولکس واگنی با لیفت اند اسلاید

هر دو این درب و پنجره ها زیر مجموعه درب و پنجره کشویی می باشند.

درب و پنجره های لیفت اند اسلاید امکان باز و بسته کردن آنها بسیار راحت تر از درب و پنجره های فولکس واگنی می باشد. از این نوع درب های برای مکان هایی استفاده می شود که منظره زیبایی دارند و به شدت توصیه می شود.

به عنوان مثال این نوع درب های برای اتاق هایی یا سالن پذیرایی که رو به حیاط یا منظره زیبا باز می شود. همچنین باز یا بسته کرد بازشو آنها بسیار راحت و روان می باشند، در نتیجه برای بالکن که ممکن است درب آنها در طول روز زیاد باز و بسته می شود یک انتخاب عالی می باشد.

قیمت در و پنجره Lift & Slide

قیمت تمام شده این نوع پنجره ها نسبت به باقی بازشو ها از قیمت بالاتری برخوردار هستند. عواملی که بروی قیمت درب و پنجره Lift & Slide موثر می باشند، شامل: ابعاد درب یا پنجره مورد نظر، کیفیت و برند پروفیل مصرفی، برند یراق آلات درب و پنجره لیفت اند اسلاید، هزینه حمل و نقل و ایاب ذهاب و در آخر دستمزد نصب آن می باشد.

مقالات زیر را از دست ندهید:

جهت تماس کارشناسان فروش

مشاوره رایگان

پس از ثبت شماره خود نهایتا تا 24 ساعت آینده کاری با شما تماس میگیرم