کندن چسب از روی پروفیل پنجره چگونه است؟

کندن چسب پنجره

با مدرن شدن شهرها و افزایش آلودگی و سروصدا، دیگر استفاده از پنجره های قدیمی رو به پایان است و هر روزه پنجره های قدیمی جای خود را به پنجره های دوجداره می دهند. یکی ازعمده ترین مشکلاتی که مشتریان پس از تعویض پنجره های قدیمی با پنجره دوجداره به آن دچار می شوند، کندن لیبل روی شیشه دوجداره و برچسب یا روکش محافظ پروفیل upvc است. در این مقاله به بررسی روش های کندن چسب از روی پروفیل پنجره می پردازیم.

پنجره دوجداره و برچسب محافظ آن

استفاده از پنجره های دو جداره مزیت های بسیاری دارد که باعث می شود امروزه صاحبان ملک و ساختمان سازان گرایش گسترده ای برای استفاده از این نوع پنجره در منازل و دفاتر کاری داشته باشند. از جمله این مزایا کاهش آلودگی صوتی و آلودگی هوا، عایق حرارتی، مقاومت بالا در برابر باران شدید، رطوبت بالا و طوفان و اشتعال زا نبودن است.

در هنگام تولید، انبارداری، حمل و نقل و فروش پنجره های دوجداره یا پروفیل upvc، برای جلوگیری از آسیب اشعه ماورا بنفش خورشید، جلوگیری از خش خوردگی، خراشیدگی و جلوگیری از تأثیرات مخرب مواد شیمیایی و غیره، روی سطوح این پنجره های دو جداره را لایه ای از چسب محافظ می چسبانند.

کندن چسب پنجرهاین برچسب از مواد دوستدار محیط ‌زیست ساخته شده است که بعد از مدتی طی گذر زمان تجزیه می شود و به محیط ‌زیست باز می گردد، ولی اگر در مدت یک الی دو ماه بعد از نصب از روی پنجره کنده نشود، با تجزیه شدن خود باعث آسیب رساندن به خود پنجره دو جداره می شود و باعث تغییر رنگ آن می شود. اگر پروژه هنوز در حال ساخت است و کار ساخت به اتمام نرسیده، این چسب نباید کنده شود چون ممکن است خود بدنه پروفیل آسیب ببیند. کندن چسب پنجره دوجداره به طور کامل، یکی از مسائلی است که اکثر افراد با آن دست به‌ گریبان هستند.

کندن برچسب پروفیل UPVC

در هنگام تولید شیشه های دوجداره لیبل هایی بر روی جداره های شیشه چسبانده می شود که اطلاعاتی مانند ابعاد و نوع شیشه دوجداره را در بر دارد. به دلیل خاص بودن نوع این برچسب ها، کندن آن دست امکان پذیر نیست. در ادامه دو روش را بررسی خواهیم کرد که شیشه های شما به راحتی از هر نوع برچسبی پاک شده و براق و درخشنده خواهند شد.

روش اول

در این روش باید از مقداری بنزین سوپر استفاده کنید. یک پارچه را به مقداری بنزین سوپر آغشته کنید و به آرامی روی برچسب پروفیل بکشید. سپس به آرامی شروع به کندن برچسب پروفیل کنید. چون کیفیت جنس پنجره های دو جداره ساخته شده در هر کارخانه با کارخانه دیگر متفاوت است، بهتر است تکه پارچه تمیزی را با بنزین سوپر آغشته کنید و روی قسمتی از قسمت هایی که برچسب باقی مانده است بکشید، بعد با آب آن ناحیه را پاک کنید.

در صورتی که سیاهی یا تغییر رنگ اتفاق نیفتاد، بقیه قسمت ها را انجام دهید. دقت کنید که استفاده زیاد از حد از بنزین می تواند موجب صدمه به پروفیل شود.

نکته: توجه داشته باشید که حتما از بنزین سوپر استفاده کنید، زیرا بنزین معمولی موجب سیاه شدن و تغییر رنگ پروفیل می شود.

روش دوم 

برای کندن برچسب پنجره دوجداره در پروفیل، بهترین روش استفاده از یک سشوار و گرم کردن آن است. بدین منظور باد گرم سشوار را روی نقطه ای از برچسب گرفته و به آرامی شروع به کندن کنید. با حرکت دادن آهسته سشوار روی برچسب پروفیل پیشروی کرده و ان را جدا کنید.

نکته: لازم به ذکر است هر چه زودتر اقدام به کندن لیبل ها از روی پروفیل کنیم، کار کندن لیبل ها راحت تر است.

نکاتی در مورد کندن برچسب پروفیل پنجره

کندن چسب پنجره

  • تا جای ممکن کندن لیبل را نیز به نصاب پنجره، که به این کار وارد است بسپارید.
  • هرچه زودتر برای کندن برچسب پنجره دوجداره اقدام کنید، کندن آن نیز آسان تر است.
  • برچسب های روی پنجره به منظور محافظت از آن در هنگام حمل و جابجایی و نصب هستند، تا آسیب و خط و خش و کثیفی ای به پروفیل و شیشه وارد نشود.
  • دیده می شود که بسیاری از افراد عادت به حفظ کردن لیبل یا برچسب کالا ها تا مدت های طولانی دارند، و به منظور وارد نشدن آسیب آن را نگه می دارند. این کار در مورد پنجره های دوجداره کاملا اشتباه و آسیب زا است.
  • در صورتی که تا حداکثر 45 روز برچسب روی پروفیل upvc جدا نشود، موجب تغییر رنگ پروفیل می شود. دلیل آن هم این است که این برچسب ها به گونه ای ساخته شده اند که در طبیعت تجزیه پذیر باشند، و ظرف مدت گفته شده شروع به تجزیه شدن روی پروفیل می کنند که این موجب تغییر رنگ و زرد شدن پروفیل می شود. بنابراین، به هیچ وجه برچسب را روی پروفیل بیش از زمان گفته شده نگه ندارید.
  • اگر در حال بازسازی ساختمان یا پروژه ساخت و ساز هستید، بهتر است برچسب ها تا پایان زمان عملیات ساختمانی حفظ شوند، تا از آسیب دیدن پروفیل در هنگام کار جلوگیری کنند.
مقالات زیر را از دست ندهید:

جهت تماس کارشناسان فروش

مشاوره رایگان

پس از ثبت شماره خود نهایتا تا 24 ساعت آینده کاری با شما تماس میگیرم