پنجره تاشو یا جمع شونده

پنجره تاشو

پنجره تاشو یا همان بالکن شیشه ای یکی از محصولات پر طرفدار گروه صنعتی درساوین است. گروه صنعتی درساوین تولید کننده پنجره یو پی وی سی و آلومینیوم در سطح کشور می باشد که توانسته در زمینه تولید انواع پنجره شیشه تاشو به بالاترین استاندارد و کیفیت دست پیدا کند. بالکن شیشه ای یا پنجره تاشو یکی از انواع محصولات حوزه ساختمان می باشد که مورد توجه قرار گرفته و به محبوبیت بالایی رسیده است.

با استفاده از پنجره های تاشو می توانید از تراس خود به بهترین شکل ممکن استفاده کنید. به سادگی با این محصول تراس خود را سرپوشیده کرده و از این قسمت همانند دیگر قسمت های منزل استفاده کنید. می توانید در هنگام بارش برف یا باران در تراس خود نشسته و با میل کردن چای از طبیعت لذت ببرید.

با پنجره های ریلی تاشو می توانید محیط تراس خود را همانند اتاق ها داخل منزل کنید و از فضای تراس خود بهتر استفاده کنید. اگر قصد خرید پنجره های تاشو یا بالکن شیشه ای دارید، گروه صنعتی درساوین آمادگی انجام پروژه شما را در کوتاه ترین زمان انجام دهد. در این مقاله قصد داریم به معرفی پنجره تاشو بپردازیم و پس از آن مزایای این مدل از پنجره ها را بیان خواهیم کرد. جهت دریافت جدیدترین قیمت پنجره تاشو یا بالکن شیشه ای می توانید با ما در ارتباط باشید.

پنجره تاشو یا جمع شونده چیست؟

پنجره تاشو یا بالکن شیشه ای به عنوان پوشش و محافظ تراس یکی از پرفروش ترین محصولات گروه صنعتی درساوین می باشد. اگر می خواهید فضای تراس را به فضای سر پوشیده تبدیل کنید، می توانید از این نوع از محصولات استفاده کنید. پنجره های تاشو معمولا از پروفیل آلومینیومی ساخته شده که به صورت افقی کف و سقف را گرفته است. پانل های شیشه ای که ضخامت آنها حداقل 8 میلی متر می باشد داخل پروفیل ها مونتاژ می شود. هر زمانی که بخواهید با سیستم ریلی که دارد می توانید پنل های شیشه ای را به یک قسمت جمع کرده و از فضای بیرون استفاده کنید.

پنجره تاشو یا بالکن شیشه ای یا ایوانگاه بخشی مسقف است که قسمتی از آن به محیط بیرون باز است و جز مساحت آپارتمان محاسبه می شود. گاهی به علت هوای خیلی گرم یا خیلی سرد و گرد و غبار استفاده از این محصول توصیه می شود. گروه صنعتی درساوین با محصول پنجره بالکن تاشو استاندارد خود فضای راحتی در خانه فراهم آورده است. پنجره تاشو یا پنجره جمع شونده با حرکت شیشه های سکوریتی در ریل های آلومینیومی به کار رفته و باعث شده همه شیشه های در کنار بالکن جمع شوند. در ادامه به بررسی مزیت های شیشه ریل تاشو خواهیم پرداخت. با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

انواع تراس شیشه ای یا پنجره تاشو

تراس شیشه ای یا پنجره تاشو به چند دسته کلی با قاب آلومینیومی و بدون قاب یا همون فریم لس اشاره کرد. در ادامه می توانید به بررسی انواع شیشه سکوریت بالکن و نحوه عملکرد آن ها بپردازید.

پنجره تاشو یا جمع شوندهبالکن متحرک بدون فریم

اولین شکل بالکن متحرک بدون فریم می باشد. در این روش با استفاده از شیشه های سکوریت برای تراس سیستم و بدون وجود پروفیل های عمودی و افقی محدود کننده دید می توانید از چشم انداز و مناظر لذت ببرید. در این سیستم از شیشه های هشت و ده میل سکوریت استفاده می شود.

هر لنگه به طور مستقل و روان حرکت می کند. این سیستم به شما این امکان را می دهد که شما لنگه ها را در یک طرف یا دو طرف جمع نمایید. این سیستم پارتیشن بندی بالکن شیشه متجرک جهت فضاهایی نظیر استخر، تراس و بالکن مورد استفاده قرار می گیرد.

ریل به سقف

پروفیل های آلومینیوم زیبا بر روی سقف و بالایی نرده ها نصب می شوند. پانل های شیشه ای دارای ضخامت ۶، ۸ یا ۱۰ میلی متر ضخامت و به پروفیل ها بستگی دارد. این پنل ها بسیار مقاوم هستند ولی با این حال سبک هستند و به راحتی جابه جا می شوند.

کف تا سقف

در این روش، پروفیل آلومینیومی به کف و سقف نصب شده است. پانل های شیشه ای دارای ضخامت ۸، ۱۰ یا ۱۲ میلی متر ضخامت و به پروفیل ها بستگی دارند.شیشه ها در این روش به صورت کشویی به داخل جمع می شوند و در عین اشغال فضای کم ،به راحتی قابل نظافت می باشند.

پارتیشن متحرک با قاب آلومینیومی

نوع دوم پارتیشن متحرک با قاب آلومینیومی می باشد. این روش با استفاده از قاب آلومینیومی می توانید در طرفین و یا یک طرف پانل ها را جمع نمایید. پر کاربردترین نوع پنجره تاشو از این مدل است. این سیستم در حالت بسته مانند پنجره ثابت عمل می کند. با اینکه در حالت روشنایی روز نور خورشید به داخل منتقل می شود اما عایق حرارتی و صوتی قوی دارا می باشد.

دلایل استفاده بالکن شیشه ای

 • عایق حرارتی بسیار قوی
 • مانع از ورود گرد و غبار
 • عایق صوتی
 • زیبایی منحصر به فرد و مدرن و بهره مندی از فضای داخل تراس
 • استحکام بالای شیشه و مدت عمر بلند مدت
 • استفاده بهینه از فضای تراس و اضافه کردن به زیربنای ساختمان
 • سهولت بالا در شستشو و نظافت در طرف شیشه
 • امنیت مناسب هم به لحاظ شکستگی شیشه و هم به لحاظ ورود غیر مجز
 • کاربرد آسان در سازه های مسکونی و تجاری

مزایای پنجره تاشو یا جمع شونده

پنجره تاشو یا جمع شوندهمزایای پنجره تاشو یا جمع شونده عبارتند از:

 • در تمامی وضعیت های آب و هوایی و با توحه به فصول سر و گرم در تراس خود فضایی مناسب با دمایی متعادل داشته باشید.
 • به سادگی و راحتی شیشه ها را می توانید نظافت کنید.
 • مکانی مناسب جهت رویش گل و گیاه
 • مانع ورود حشرات و پرندگان به داخل
 • تناسب کامل و زیبایی معماری سازه شما
 • پنجره تاشو با شیشه سکوریت 8 میل ایرانی و یراق آلات واردتی ترکیه تا 70 درصد عایق صوت و 65 درصد عایق حرارتی برای شما ایجاد می کند.
 • پنجره تاشو یا بالکن شیشه ای ستون یا مانع دیدی ندارد و نمای یکدست شیشه ای در تراس خواهید داشت.
 • در فصل گرم به سادگی میتوانید شیشه ها را باز کرده و از هوای آزاد استفاده کنید.
 • اضافه کردن فضای تراس به محیط بهینه
 • قابل اجرا در هر شکل

بالکن شیشه ای تاشو کدام است ؟

این بالکن شیشه ای به گونه ای طراحی شده که پنل شیشه ای اول ثابت بوده و بقیه پنل ها متحرک می باشند. این پنل های متحرک بروی ریل حرکت کرده و در انتهای پنل در کنار پنل ثابت جمع می شوند. شیشه استفاده شده در این نوع از پنجره ها سکوریت نشکن با ضخامت 8 میل می باشد. اگر بالکن کوچیکی دارید و یا می خواهید از بیشترین فضای بالکن خود بهره ببرید بهترین گزینه برای شما استفاده از بالکن شیشه ای تاشو می باشد.

توجه داشته باشید که در بالکن های شیشه ای ساخته شده توسط گروه صنعتی درساوین اتصالات غلتک بلبرینگ از جنس فولاد ضد زنگ استفاده می شود تا به اندازه کافی برای حمل پنل ها استحکام و مقاومت داشته باشد.

محدودیت های پنجره بالکن تاشو

 • حداکثر ارتفاع بالکن 280 سانتی متر و حداکثر 65 سانتی متر برای هر پنل قابل اجرا می باشد.
 • با شکل هندسی زاویه دارد و ویترینی و یا شکل های دیگر قابل اجرا می باشد.
 • شیشه با نوار H در همدیگر قفل می شوند و هیچ درزی بین آها باقی نمی ماند.

قیمت پنجره جمع شونده

قیمت پنجره تاشو یا جمع شونده بر اساس چند عامل مهم تعیین می شود. یکی از مهمترین عامل هایی که قیمت و کیفیت یک پنجره تاشو را مشخص می کند شیشه می باشد. اندازه و ابعاد شیشه، نوع شیشه و ضخامت شیشه در قیمت این پنجره ها موثر می باشد. طبیعی است هر چه پانل های شیشه ای ما بیشتر باشد قیمت تمام شده برای شما بیشتر خواهد بود. علاوه بر جنس شیشه مورد استفاده شده در پنجره میزان ضخامت آنها، جنس قاب و نوع فلز به کار رفته برای ریل ها همگی در کیفیت و قیمت پنجره تاشو موثر می باشد. جهت دریافت جدیدترین قیمت بالکن شیشه ای می توانید با گروه صنعتی درساوین در ارتباط باشید. کارشناسان ما به شما مشاوره کافی در زمینه خرید پنجره تاشو خواهند داد.

مقالات زیر را از دست ندهید:

پنجره هلالی

پنجره لیفت اند اسلاید

پنجره فولکس واگنی

پروفیل آلومینیوم

پنجره کشویی

انواع توری پنجره

توری پلیسه

تعویض پنجره های قدیمی

جهت تماس کارشناسان فروش

مشاوره رایگان

پس از ثبت شماره خود نهایتا تا 24 ساعت آینده کاری با شما تماس میگیرم