نحوه رگلاژ و تعمیر پنجره دوجداره

نحوه رگلاژ و تعمیر پنجره دوجداره

درب و پنجره های دوجداره باید به درستی نگهداری و استفاده شوند تا سالیان طولانی کارایی خود را حفظ کنند، اما در مواردی با توجه به نصب نادرست اولیه و شیوه نادرست استفاده دچار مشکلاتی می گردند که کاملا قابل تعمیر و یا تعویض می باشند. در این مقاله از سایت درساوین به بررسی نحوه رگلاژ و تعمیر پنجره دوجداره خواهیم پرداخت.

تعمیرات پنجره دوجداره یک امر ضروری برای استفاده بهتر از درب و پنجره upvc و آلومینیوم می باشد و این نوع پنجره ها به گونه ای مهندسی و ساخته شده اند که توسط تعمیرکار پنجره دوجداره قابل تعمیر و رگلاژ می باشند.

همین حالا برای استعلام قیمت پنجره دوجداره اقدام کنید.

این اطمینان در این نوع درب و پنجره ها وجود دارد که تمامی قطعات ان از جمله یراق الات، دستگیره و لولا و اسپانولیت قابل تعمیر هستند و در موارد لزوم نیز می توان در تعمیرات پنجره دوجداره این قطعات را تعویض کرد و با خیال اسوده از مزایای بی نظیر درب و پنجره بهره برد.

عواملی همچون عدم نصب اصولی، یراق الات به کار رفته نامرغوب و کیفیت پایین پروفیل های مصرف شده در زمان تولید پنجره ها می توانند به مرور زمان سبب افت شدید کیفیت و  کارایی پنجره های دوجداره می شوند.

تعمیر و رگلاژ پنجره دوجداره می تواند کیفیت و کارایی اولیه را به پنجره ها باز گرداند تا این پنجره ها بتوانند نقش خود را در صرفه جویی انرژی ساختمان ایفا نمایند.

تعمیر و رگلاژ پنجره دوجداره

با رشد روز افزون پنجره های دوجداره با سیستم یو پی وی سی و آلومینیوم گروه صنعتی درساوین برای تحقق بخشیدن به اهداف و رسالت خود با جذب افراد متخصص، آمادگی انجام پروژه های شما را به بهترین شکل ممکن دارد. در نظر داشته باشید که بحث تعمییر و رگلاژ پنجره دوجداره نیازمند افراد متخصص و با تجربه می باشد که مشکلات پنجره شما را به خوبی بشناسد و بر طرف نمایند.

رگلاژ به معنای تنظیم دقیق است و در بحث درب و پنجره های دوجداره نیز کاربرد دارد و به قرارگیری دقیق و درست یراق الات و لولا در جای خود و باز و بسته شدن بدون ایراد گفته می شود.

تعمیر پنجره دوجدارهرگلاژ پنجره دوجداره از جمله خدمات اساسی و حیاتی است که حتما باید توسط یک تیم خدماتی مجرب و متعهد انجام شود. موارد زیر از جمله دلایلی هستند که پنجره های دوجداره شما را نیازمند خدمات تعمیرات و رگلاژ می کنند:

 • گیر کردن دستگیره ها در هنگام باز و بسته نمودن پنجره ها
 • ورود و خرج گرما و سرما در فصل های تابستان و زمستان
 • عدم رعایت قوانین و مباحث نصب اصولی
 • نفوذ اب از درزها و کناره های پنجره دوجداره
 • شکستی یا خم در ناحیه لولای بازویی فریم لس
 • خرابی براق الات
 • خرابی و یا سست شدن لاستیک های بکار رفته در اطراف پنجره ها

یکی از مهم ترین قسمت های پنجره دوجداره، شیشه آن است که در بحث رگلاژ نیز تاثیر به سزایی دارد و تعمیرکار پنجره دوجداره با استفاده از زیر شیشه های مخصوص باعث قرار گیری درست شیشه در جای خود شده و وزن شیشه دوجداره در تمامی نقاط پنجره دوجداره پخش می شود و پنجره یو پی وی سی و الومینیوم به خوبی باز و بسته شده و در جای خود محکم گردد.

اسپانیولت نیز از جمله مواردی است که باید در رگلاژ پنجره تنظیم و چک شود.

زاماک و یراق آلات نیز در بحث تعمیرات و رگلاژ پنجره های دوجداره نقش کلیدی را ایفا می کنند و تعمیرکار باید دقت کند که این دومورد به درستی عمل کنند، در غیر این صورت یا تعمیر شود و یا تعویض گردد.

خدمات رگلاژ و تعمیر پنجره دوجداره

دامنه ی رگلاژ پنجره دوجداره بسیار گسترده بوده و کارشناس پس از حضور در محل به ارزیابی علت خرابی می پردازد تا خرابی در کمترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت بر طرف نماید. خدمات تعمیر و رگلاژ پنجره دوجداره عبارتنداز:

 • تعمیر و رگلاژ گیر و ایرادات پنجره دوجداره در هنگام باز و بسته شدن
 • تعویض شیشه های شکسته پنجره
 • تعمیر و تعویض دستگیره شکسته و یا از کار افتاده
 • افزودن قابلیت باز شوندگی به پنجره دوجداره ثابت
 • تعویض یراق الات از کار افتاده
 • تعویض لولای درب و پنجره
 • رگلاژ پنجره دوجداره که به سختی بسته و جفت می شوند
 • درزبندی و عایق کاری اطراف پنجره
 • تبدیل پنجره های تک حالته به دو حالته و بالعکس
 • نظافت و شستشوی پنجره دوجداره با مواد شوینده مخصوص و مرغوب
 • تعویض نحوه ی بازشوندگی از چپ به راست یا از راست به چپ
برای استعلام قیمت در و پنجره هافمن، اینجا کلیک کنید.

آیا تمامی درب و پنجره های دوجداره قابل رگلاژ هستند؟

طراحی های زیادی در بازار مصرف امروز وجود دارد که در مبنا یکی هستند و سازنده متدهایی که به کار برده است تنها در ظاهر بصری است و مکانیزم حرکت که اصلی ترین بخش درب و پنجره یو پی وی سی است در اکثر موارد یکسان است و تعمیرات پنجره دوجداره به همین دلیل ممکن و قابل اجرا می باشد.

روش های نوین در رگلاژ پنجره

در روش سنتی با زیر شیشه و تنظیم قطعات و استفاده از آچار آلن مخصوص امکان پذیر بود. اما در روش نوین که در درب و پنجره هایی با طراحی و مهندسی منحصر به فرد وارد بازار شده و هنوز همه گیر نشده است، قابل اجرا نیست.

رگلاژ پنجره دوجدارهرگلاژ درب و پنجره دوجداره در ساز و کار جدید با استفاده از تنظیم یک سیستم مکانیزه کاملا بر پای علم مکانیک و نشات گرفته از قوانین سطح اصطحکاک فیزیکی انجام می گیرد. بدون شک نیازمند علم و دانش در کنار دارا بودن فن و تخصص و ابزار کاربردی می باشد.

تعمیر پنجره دوجداره در این نوع وسایل نو ظهور بسیار دشوارتر از نوع قدیمی آن است و لازم است تا تعمیرکار با متدهای استاندارد روز اشنایی کافی داشته باشد تا سرانجام کار باب میل کارفرما باشد.

مزایای تعمیر و رگلاژ پنجره

مزایای تعمیر و رگلاژ پنجره دوجداره عبارت است از:

 • عدم هدر رفت انرژی داخل ساختمان در فصل سرما و گرما
 • عملکرد صحیح یراق الات و پنجره
 • بازگشت سطح کیفیت پنجره به حالت اولیه پس از رگلاژ پنجره دوجداره
 • جلوگیری از ورود گرد و غبار
 • عایق در برابر الودگی صوتی محیط های شهری و صنعتی

ابزار کلیدی برای تعمیر پنجره

ابزاری که در تعمیر و رگلاژ پنجره دوجداره کاربرد دارند شامل دسته بزرگی از ابزار آلات می باشد از جمله: پیچ بند، دریل، الن، زیر شیشه، لاستیک درزگیر، چسب سیلیکون، پیچ گوشتی و امبردست و بسیاری از موارد دیگر.

نقش رگلاژ در صداگیری پنجره دوجداره

صداگیری پنجره دوجداره upvc به چهار روش و طی کردن مراحل زیر عملیاتی می شود که نگاهی عام به ان خواهیم داشت:

 • رگلاژ پنجره های دوجداره یو پی وی سی اساسی ترین روش برای صداگیری است که در بالا توضیح داده شد.
 • تعویض یراق الات تاریخ مصرف گذشته و دچار ایراد شده
 • پروفیل ها و گالوانیزه نامرغوب نیز می تواند تاثیر گذار باشد
 • صداگیری پنجره upvc از طریق زیر شیشه های مخصوص که سبب سنگینی و ایجاد تعادل فشار سطحی می شود نیز امکان پذیر است.
 • اصطحکاک ایجاد شده در هنگام استفاده و باز و بست و تحرک نامتقارن قطعات درگیر نیز می تواند در تعمیر پنجره دوجداره یو پی وی سی و رفع صدای ان نقش اصلی را داشته باشد.
جهت دریافت نمایندگی گروه صنعتی درساوین اینجا کلیک کنید.

رعایت ایمنی در رگلاژ و تعمیر پنجره دوجداره

کار با ابزار الکتریکی مانند دلر و پیچ بند نیز از جمله مواردی است که رعایت ایمنی و استانداردهای کاری برای تحقق یک نتیجه بدون صدمات جانی و مالی در ان تعریف شده است.

تعمیر پنجره دوجداره عموما در ارتفاع انجام می شود و ما با اموزش کامل و تخصصی نفرات خود و استفاده از ابزارهای ایمن محور سعی کرده ایم تا تمامی پروژه های خود را بدون مشکل پیش ببریم و لزوما به تجربه کارگران و همکاران خود اکتفا نکرده ایم.

اول ایمنی و بعد کار شعاری است که سازمان های دولتی و غیردولتی و کارخانجات به شدت روی ان تاکید دارند و با صرف هزینه های کلان از تلفات انسانی و اقتصادی احتمالی در محیط کاری جلوگیری می کنند.

درصورت عدم رگلاژ و تعمیر پنجره چه مشکلاتی پیش خواهد آمد؟

ممکن است بارها پیش آمده باشد که خواسته اید با باز کردن پنجره از مشاهده محیط لذت ببرید و یا دمای داخل خانه و یا محل کار را تعویض کنید  اما همین که اقدام به باز و بست می کنید در نواحی مختلف اتصال لنگه به چهارچوب ایراد و گیر احساس می کنید و به ناچار با فشار و اهرم کردن و بالا و پایین کردن اقدام به حرکت کرده اید با ایجاد فشار حداکثری به شیشه و لولاها و حتی پروفیل لنگه و قاب اسیب دیده اند و در موارد متعددی باعث افتادن لنگه و یا خرد شدن شیشه ها شود.

پس در همان ابتدای مشکلات با کارشناس فنی ما تماس بگیرید تا برای رگلاژ پنجره های دوجداره شما اقدام کند و راهنمایی های لازم را ارائه دهد.

مقالات زیر را از دست ندهید:

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد

جهت تماس کارشناسان فروش

مشاوره رایگان

پس از ثبت شماره خود نهایتا تا 24 ساعت آینده کاری با شما تماس میگیرم

Call Now Button