آشنایی با درب اتوماتیک شیشه ای

درب اتوماتیک شیشه ای

درب اتوماتیک شیشه ای یکی از انواع به روز و جدید درب است که بیشتر در مکان های عمومی و پررفت و آمد مورد استفاده قرار می گیرد. بیشترین استفاده از درب اتوماتیک شیشه ای به عنوان در های شیشه ای مغازه، ورودی آپارتمان ها و برج ها، بیمارستان ها و از این قبیل است. درهای شیشه ای را با در نظر گرفتن خواسته های کاربران می توان به حالت اتوماتیک و یا حالت دستی اجرا نمود. با توجه به نوع شیشه استفاده شده درهای شیشه ای، مقاومت بالایی مقابل ضربات دارند. در این مقاله کمی بیشتر با این نوع درب آشنا می شویم.

اجزای درب شیشه ای اتوماتیک

 • اپراتور
 • شیشه سکوریت
 • کاور آلومینیوم یا استیل، که بنا به خواسته خریدار انتخاب می شود.

و همین طور از اجزایی چون موتور، قفل‌برقی، باتری، استابلایزر یا منبع تغذیه و مرکز کنترل تشکیل‌ شده است.

مهم ترین جز درب شیشه ای اتوماتیک، اپراتور درب شیشه ای می باشد که انواع آن با قیمت و کیفیت متفاوت به بازار عرضه می شود و تقریبا بیشترین هزینه درب شیشه ای مربوط به اپراتور آن می باشد.

برای خرید پنجره آکپا، اینجا کلیک کنید.

مزایای درب اتوماتیک شیشه ای

یکی از ویژگی های مهم درب اتوماتیک داشتن ریموت کنترل می باشد، این امکان موجب می شود تا بتوان بدون حضور فرد، درب ها را قفل کرد.

جلوگیری از اتلاف انرژی با کمک درب های شیشه ای اتوماتیک، باعث کاهش هزینه های سیستم های گرمایشی و سرمایشی می شوند. درب شیشه ای اتوماتیک تنها زمانی باز خواهد شد که فرد یا افرادی به سمت درب قدم بردارند، سنسور حرکتی آن شخص را ببیند یا در مسیر سیگنال درب باشند و بعد از خارج شدن از دید سنسور یا چشمی درب بسته خواهد شد.

این ویژگی ها موجب جلوگیری از اتلاف انرژی در ساختمان شما خواهند شد. درب اتوماتیک وقتی که بسته شود کاملا کیپ شده و از فرار گرما و سرما از ساختمان شما جلوگیری خواهد کرد.

درب اتوماتیک شیشه ایدرب اتوماتیک جدا از ورودی بسیار مدرن و جذاب برای هر ساختمانی، در کاهش هزینه ها بسیار تاثیرگذارند و در واقع خرید درب اتوماتیک شیشه ای برای ساختمان یک سرمایه گذاری بلند مدت محسوب می شود. درب اتوماتیک این حس را به وجود می آورد که توجه شما به راحتی مراجعه کنندگان خود است و خدماتی عالی برای آنها فراهم می کنید.

مزایای درب اتوماتیک شیشه ای فراوان است. یکی از بهترین ویژگی های درب های اتوماتیک شیشه ای، خوش آمد گویی بسیار عالی به مراجعه کنندگان شما می باشد و با اجرای درب اتوماتیک، یک ورودی جذاب برای مراجعین به وجود می آید.

معایب درب های اتوماتیک شیشه‌ای

 • نیاز به برق: در صورت نداشتن منبع باتری، با قطع برق کارایی خود را از دست می دهد. در نتیجه، هنگام خرید درب اتوماتیک، باید به این نکته دقت نوجه داشت، چرا که در غیر این صورت با مشکلات جدی مواجه خواهید شد.
 • محل نصب: محل نصب باید با فریم درب اتوماتیک انتخابی متناسب باشد. در غیر این صورت باید کمی نمای دیوارها تغییر کند که هزینه بر خواهد بود.
 • لزوم استفاده از تعمیرکار: اگر درب اتوماتیک به هر دلیلی دچار مشکل شود، نمی توان تعمیر آن را به هر کسی سپرد، چرا که سیستم الکترونیکی مرکزی آن، باید توسط تعمیرکار متخصصی تعمیر شود، در نتیجه باید پیش از خرید این هزینه‌ها را مورد نظر قرار دهید.
برای استعلام قیمت در و پنجره هافمن، اینجا کلیک کنید.

درب اتوماتیک شیشه ای منحنی

این درب های منحنی با ظاهر ویژه و جذابی که دارند برای جلوه طراحی ویژه در یک ساختمان بسیار پرکاربرد هستند. می توان آن را به شکل دایره کامل و یا یک نیم دایره استفاده نمود. در حالت دایره کامل یک جفت از لت ها و پس از ورود به آن و نزدیک شدن به سنسور دوم، جفت دوم آن ها باز می گردد. نوع دیگری از این درب ها دارای سه لت می باشد که دو لت ثابت و یک لت متحرک خواهد بود. این لت متحرک کاملا نیم دایره است و از یک سمت لت ثابت به سمت لت دیگر حرکت می نماید.

درب اتوماتیک شیشه ای کشویی

پرکاربرد ترین نوع این درب ها که همواره بیشترین طرفدار را در میان سازندگان دارد و از درب های خطی به حساب می آید درب اتوماتیک اسلایدینگ یا همان کشویی است، که از طریق حسگری که در بالای درب نصب می شود ورود و خروج افراد را به صورت اتوماتیک کنترل می نماید.

 • درب های شیشه ای این محصول در زمان باز شدن به صورت کشویی باز و بسته می شوند.
 • بیشترین استفاده را در فضا ها و مکان های پر تردد دارد.
 • باز و بسته شدن این نوع در ها به صورت کشویی می باشد.
 • مورد استفاده ترین درب اتوماتیک شیشه ای است که از بیشترین طرفداران برخوردار است.
 • حسگر ها در بالای درب های اتوماتیک شیشه ای کشویی نصب شده که از طریق آن ورود و خروج افراد کنترل می شود.
 • از جمله درب های خطی محسوب می گردد.
برای استعلام قیمت پنجره ویستابست، اینجا کلیک کنید.

درب اتوماتیک شیشه ای منحنیهزینه درب اتوماتیک شیشه ای

یکی از مسائل بسیار با اهمیت که خریداران درب اتوماتیک حساسیت بسیار بالایی هنگام خرید دارند، قیمت درب اتوماتیک شیشه ای است. به هر حال قیمت و هزینه ای که باید مصرف شود می تواند در تصمیم گیری و انتخاب تاثیر فراوانی داشته باشد، در نتیجه بررسی هزینه می تواند اهمیت بالایی پیدا کند.

باید توجه داشت که قیمت پایین میتواند موجب کاهش کیفیت شود و همچنین قیمت بالا دلیلی بر کیفیت و اصل بودن آن محصول نخواهد بود. به هر حال قیمت درب های اتوماتیک به طور معمول از قیمت سایر درب های معمولی بالاتر خواهد بود.

سخن پایانی

درب های شیشه ای در تنوع فراوانی در حال تولید هستند و انتخاب اولیه در فضاهای تجاری و اداری محسوب می شوند که نوع اتوماتیک آن ها یکی از پرطرفدارترین آن ها است. در این مقاله با انواع و ویژگی های این نوع درب آشنا شدیم. امیدواریم از این مقاله استفاده لازم را برده باشید.

مقالات زیر را از دست ندهید:

جهت تماس کارشناسان فروش

مشاوره رایگان

پس از ثبت شماره خود نهایتا تا 24 ساعت آینده کاری با شما تماس میگیرم