بهترین روش برای پوشش پنجره های بلند

پوشش پنجره های بلند

پنجره های یک ساختمان در نقش پل ارتباطی میان فضای بیرون و درون ساختمان عمل می کنند و این که چه نوع پوششی برای آن‌ها انتخاب کنید تاثیر مهمی در نوع دید نسبت به بیرون و دکوراسیون داخلی ساختمان شما دارد، انتخاب پوشش نشانگر سبک و نوع طراحی داخلی شما خواهد بود. در برخی مواقع انتخاب افراد عدم استفاده از پرده و هرگونه پوششی است، این سبک در شرایطی موجب زیبایی و جلوه ی مدرن در ساختمان می شود ولی در اکثر موارد به دلیل مسائل مربوط به تابش نور خورشید و همینطور حریم خصوصی، نیاز واقعی به پوشش پنجره های بلند وجود دارد. اولین انتخاب هر کس در ابتدا استفاده از پرده است اما در طراحی های مدرن روش های متفاوت و خلاقانه تری نیز برای پوشش پنجره های بلند وجو دارد. در این مقاله با چند نمونه از این روش ها آشنا می شویم.

پوشش های پنجره با صفحه های مشبک

برای پوشش پنجره های بلند، صفحه های مشبک فلزی با طرح های متنوع وجود دارد که بعضی از آن ها دارای صفحه‌های کشویی نیز هستند که در روزهایی با وضعیت آب و هوایی مناسب گردش هوا را در فضای داخلی ممکن می کند. صفحه های قابل حمل دو تکه یا سه تکه هم در مدل های پرنقش و نگار و هم ساده ساخته می شوند و جایگزین راحتی برای پوشش های پنجره دائمی هستند و برای پوشش پنجره های بلند گزینه مناسب و جذابی هستند.

برای استعلام قیمت در و پنجره هافمن، اینجا کلیک کنید.

پوشش پنجره های بلند با شیشه های مات

شیشه‌ های مات، برچسب های مات کننده شیشه و شیشه‌های طرح دار مات در عین هدایت نور به داخل ساختمان به شکل کنترل شده ای آن را وارد می کند و از وسایل در معرض آفتاب حفاظت می کنند. این  شیشه ها همین طور به کاهش هزینه های مرتبط با سرمایش و گرمایش کمک می‌کنند. از طرف  دیگر نیز به  حفظ حریم خصوصی و پنهان کردن منظره های نامناسب بیرون از ساختمان کمک می کند.

این نوع پوشش پنجره های بلند به طور ویژه مناسب کسانی است که به گرد و غبار و یا پرز های موجود در پارچه پرده ها آلرژی دارند و امکان استفاده از پرده را برای پوشش پنجره های خود ندارند. شیشه‌های مات حریم خصوصی شما را حفظ می‌کند بدون این که دید شما را به طور کامل به فضای بیرون از پنجره مسدود کنند. مات کردن شیشه ها با قلم زنی روی شیشه، استفاده از برچسب شیشه مات کن و یا اسپری رنگ انجام می شود. با توجه به نیاز و شرایط امکان مات کرد تمام و یا بخشی از شیشه وجود دارد. برچسب های مخصوص مات کردن شیشه، طرح ها و شکل های متنوعی را دربر می گیرد که امکان انتخاب را بسیار گسترده می کند.

پوشش شیشه های بلند

شید پنچره ها

با توجه به وجود پارچه هایی که اشعه UV را کنترل می کند، شید های پنجره مورد استفاده بسیاری قرار گرفته اند.. بسیاری از آن ها این امکان را دارند که با کمترین حرکت و یا با لمس یک ریموت بالا و پایین بروند. این شید ها را می توان در طرح ها و رنگ های متنوع و باتوجه به سلیقه شخصی خود انتخاب کرد. حتی می توانید برای داشتن اتاقی با دکوراسیون خاص ورق این شیدها را با متریال های دلخواه تان جایگزین کنید.

روی شیدهایی که پنل شان محکم است یا آن‌هایی که دارای لوورهای قابل تنظیم می‌باشند می توان تصاویری را نقاشی کرد یا تصویری دلخواه را چاپ کرد، تا با طراحی داخلی فضای ساختمان شما هماهنگ باشد.

پنل های چوبی

یکی دیگر از پوشش های مناسب برای پنجره پنل های چوبی می باشد که به صورت عمودی کنار هم قرار می گیرند. شما می توانید با استفاده از آن ها اتاق را تاریک و با باز کردن آن ها اجازه ورود نور به داخل اتاق را بدهید. این پوشش برای فضاهایی که به سبک روستیک طراحی شده اند بسیار مناسب است.

برای استعلام قیمت پنجره ویستابست، اینجا کلیک کنید.

پوشش پنجره های بلند با اثر هنری

آثار هنری را می توان به شکل ها و در مکان های مختلفی به طور دلخواه استفاده کرد. امکان این وجود دارد که شما پنجره اتاقتان را با یکی از نقاشی های مورد علاقه تان بپوشانید. نقشه ها و پوستر ها را نیز می‌توانید به صورت پرده یا شید استفاده نمایید، که هم از حریم خصوصی حفاظت شود و هم به اتاق تان رنگ و طرح متفاوتی بیفزاید. برخی آثار هنری نیز وجود دارند که با متریال های متفاوتی ساخته شده و قابل نصب در فضای پنجره هستند. انتخاب آثار هنری به عنوان پوشش پنجره می تواند یک انتخاب ویژه و جسورانه و در عین حال بسیار جذاب باشد.

پوشش پنجره های بلند

پوشش های پنجره با گیاهان

با استفاده از گیاهان پرحجم که در مقابل پنجره ها ساخته می شوند علاوه بر حفظ حریم خصوصی یک عنصر زیبایی شناسانه نیز می باشند و  همچنین هوای اتاق را تصفیه می‌کنند. زمانی که یک باغچه سبزی کنار پنجره آشپزخانه تان داشته باشید موقع آماده کردن وعده های غذایی به سبزهای تازه دسترسی دارید. گلدان های پنجره‌ای بیرونی را می‌توان با گل و گیاهان بلندتر پر کرد که هم به فضا رنگ می افزایند و هم از بیرون و داخل مثل پرده عمل کرده و از حریم خصوصی محافظت می نمایند. اساسا گیاهان طبیعی سرزندگی و طراوت و جذابیت های ویژه ای برای ساکنین به وجود می آورد.

برای خرید پنجره آکپا، اینجا کلیک کنید.

نکاتی برای انتخاب پوشش پنجره های بلند

در انتخاب پوشش برای پنجره های بلند نکاتی وجود دارد که بهتر است در نظر گرفته شود، به طور مثال با توجه به نیاز مقدار زیاد پارچه ای که برای پوشش این نوع پنجره به کار می رود باید به جنس و قیمت این پارچه جهت صرفه اقتصادی توجه کرد. همچنین نکته مهم دیگر این موضوع است که شما نمی توانید به طور مستقل و بدون توجه به طراحی داخلی منزل خود دست به انتخاب نوع پوشش پنجره بزنید، طراحی داخلی و پوشش پنجره نیازمند هماهنگی با یکدیگر هستند.

مسئله حائز اهمیت دیگر توجه دقیق به ابعاد و اندازه های پنجره می باشد تا پوشش متناسب و به اندازه برای آن ساخته شود و از نظر ظاهری مناسب باشد. کیفیت متریال مورد استفاده برای پوشش پنجره نیز بسیار مهم است این متریال باید به گونه ای باشد که با در مقابل تابش آفتاب قرار گرفتن به صورت پیوسته دچار آسیب نشود و کیفیت خود را حفظ کند. در صورتی که ابعاد و اندازه گیری ها دقیق نباشد به طور حتم هر انتخابی با ظاهری نامتناسب و نازیبا همراه می شود که در نهایت نتیجه ای نامطلوب حاصل خواهد شد.

جمع بندی

پوشش پنجره های بلند همچون پوشش ساییر انواع پنجره اهمیت دارد و با خود مسائل و امکاناتی را به همراه دارد و از طرف دیگر ابعاد متفاوت این نوع پنجره، نکات و دغدغه های دیگری را نیز در هنگام انتخاب به همراه می آورد. می توان گفت مهمترین نکته در انتخاب پوشش برای این پنجره ها در نظر گرفتن ابعاد است که شرایط جدیدی را به وجود می آورد. در این مقاله با پوشش های مختلف جهت استفاده برای پنجره های بلند آشنا شدیم، امیدواریم این مطالب برای شما مفید بوده باشد.

مقالات زیر را از دست ندهید:

جهت تماس کارشناسان فروش

مشاوره رایگان

پس از ثبت شماره خود نهایتا تا 24 ساعت آینده کاری با شما تماس میگیرم