بررسی شیشه کلیر و سوپر کلیر

شیشه کلیر و سوپر کلیر

صنعت شیشه روز به روز شکل تازه ای از شیشه ها را به بازار عرضه می کند، شیشه کلیر یکی از این شیشه ها است، که از نظر شفافیت بهتر از شیشه های معمولی و میزان سبزی شیشه بسیار کمتر از سایر شیشه ها می باشد. تشخیص تفاوت شیشه معمولی و شیشه کلیر با کمی دقت قابل درک می باشد. پس از تولید این شیشه ها، شیشه هایی با نام اکسترا کلیر و کریستال تولید شده که شفافیت بسیار بالای این نوع شیشه ها موجب شده بسیار از طراحان به استفاده از این نوع شیشه ها ترغیب شوند.

برای استعلام قیمت در و پنجره هافمن، اینجا کلیک کنید.

این شیشه در اصل نوعی از شیشه است که از شفافیت و استحکام بیشتری نسبت به سایر انواع شیشه ها برخوردار است و در حال حاضر به انتخاب اول طراحان و معماران برای استفاده بدل گشته. در صنعت شیشه سازی امروزه شیشه ها از نظر شفافیت به دسته بندی گوناگونی تقسیم شده که با نام های شیت، کلیر، فلوت، اکسترا کلیر یا سوپر کلیر و کریستال تولید می شوند.

شیشه های کلیر و اکسترا کلیر از نظر ظاهری تفاوت زیادی دارند، زیرا لبه شیشه کلیر سبز رنگ بوده اما لبه های شیشه اکسترا کلیر یا کریستال سفید رنگ می باشد و در واقع اکسترا کلیر با کیفیت تر از کلیر است. در ادامه بیشتر با این شیشه ها آشنا خواهیم شد.

تشخیص شیشه کلیر از شیشه کریستال

شیشه های کریستال و کلیر دارای شفافیت بالایی هستند اما شیشه کریستال به مراتب از وضوح و درخشندگی بیشتری برخوردار است و به دلیل وجود ذرات کریستالی در ترکیبات تولید شیشه، به هیچ عنوان رنگ سبز در شیشه مشاهده نمی شود، یک راه تشخیص متداول این دو نوع شیشه رنگ لبه های شیشه است به گونه ای که لبه های شیشه کلیر سبز رنگ است اما لبه ی شیشه کریستال سفید و مایل به رنگی آبی است.

شیشه کلیرکاربرد شیشه کلیر

از این شیشه تقریبا در تمامی کاربری ها استفاده می شود و مصرف این نوع شیشه با توجه به ویژگی ها و نکات مثبت آن از جمله مقاومت بالا و شفافیت، بسیار متداول است. شیشه های کلیر را می توان در ساختمان های مسکونی، ادارات، هتل ها و بانک ها مشاهده کرد.

برای استعلام قیمت پنجره ویستابست، اینجا کلیک کنید.

شیشه سوپر کلیر

شیشه سوپر کلیر، نوع بسیار جدیدی از شیشه ها است. شیشه سوپر کلیر در حال حاضر بالاترین درجه کیفیت شیشه را داراست. این شیشه از نظر شفافیت در بالاترین کیفیت است و جدیدترین درجه کیفیت برای استفاده تمامی استفاده‌ کنندگان از شیشه است. ویزگی اصلی و نکته مهم درباره این شیشه که آن را خاص و منحصر به فرد نموده است مربوط به شفافیت بالا و کاربردی آن است.

ضخامت این شیشه ها متفاوت است که از 4 میلی‌ متر تا 12 میلی‌ متر تغییر پیدا می کند و می‌توان در شیشه لمینیت هم از آن استفاده کرد. این شیشه‌ ها وقتی سکوریت می‌ شوند حالت نشکن به خود گرفته و اگر زمانی در اثر ضربه‌ای آسیب ببینند، قطعات حاصل از شکستگی بسیار ریز بوده و خطر کمی دارد. نکته جالب توجه این است که هر چه یک شیشه در هنگام شکستن به قطعات ریزتری تبدیل شود، این شیشه شفاف‌ تر است.

این شیشه ها که با عنوان اکسترا کلیر نیز شناخته می شوند، از نوع شیشه کریستال سربی بوده و به طور خاص برای گستره زیادی از کاربردهای فضاهای خارجی و داخلی طراحی شده است.

این شیشه ها به لحاظ زیبایی شناسی، جلوه های بصری بی نظیری به وجود می آورند و عمدتا در کاربردهای معماری شیک و مدرن مورد استفاده قرار می گیرد. علاوه بر این، به راحتی قابل برش نیز هستند. البته برای اطمینان از ظرفیت بار و تحمل بالا در این رابطه شیشه های کلیر، سکوریت شده و نشکن هستند، در نتیجه امنیت بالایی را در محیط فراهم می کنند و از مقاومتی چندین برابر شیشه معمولی برخوردارند.

این گزینه ها کارایی و دوام بالایی دارند و همچنین به راحتی قابل نگهداری و تمیز کردن هستند. گفتنی است شیشه های سوپر کلیر، بسیار مقرون به صرفه بوده و به دلیل حذف ناخالصی ها در مرحله ساخت، از شفافیت و وضوح بسیار بالاتری نسبت به شیشه های معمولی برخوردارند.

سوپر کلیرویژگی های شیشه سوپرکلیر

شیشه هایی که در این مطلب معرفی کردیم دارای ویژگی های خاصی هستند که می توان به آن ها به طور مجزا اشاره کرد. ویژگی های این نوع شیشه عبارتند از:

 • شفافیت بالا در نمایش رنگ‌ها
 • امنیت بالا در هنگام شکستن شیشه
 • حداکثر میزان انتقال نور و انرژی
 • تأمین نور فضای مورداستفاده
 • حداکثر وضوح
 • قابلیت نشکن بودن
برای خرید پنجره آکپا، اینجا کلیک کنید.

شیشه سکوریت سوپر کلیر

شیشه های سکوریت سوپر کلیر، به شیشه های مغز آبی و سبز، معروف هستند و به نسبت شیشه های سکوریت کریستال قیمت مناسبتر و ارزانتری دارند. این شیشه ها همان کیفیت شیشه کریستال را دارند فقط یک تفاوت کوچک این شیشه با شیشه سکوریت کریستال در شفافیت آن ها می باشد. ولی نیاز خریداران را از هر دو جهت شفافیت و کیفیت، تامین می کند و قیمت خیلی مناسبی دارد.

این شیشه، بهترین گزینه از هر نظر برای مشتریان است و پروسه تولید این شیشه هم به صورت سکوریت است و مشابه شیشه کریستال و کلیر است.

موارد استفاده شیشه سوپر کلیر

استفاده این شیشه ها به دلیل شفافیتی که دارند، بسیار است. در ادامه با موارد استفاده شیشه کلیر آشنا می شویم.

 • راهروها و کلیدر ها
 • درب‌ های دود بند
 • نمای ساختمان‌ ها
 • بالکن و تراس‌ ها
 • استخرها و اماکن ورزشی
 • پله و کف پاساژها
 • لابی و آسانسورهای شیشه‌ ای
 • درب‌ های اتوماتیک، کشویی دستی و لولایی

سخن آخر

شیشه کلیر و نوع با کیفیت تر آن سوپر کلیر، از شفافیت بسیار بالایی برخوردار هستند. این شیشه ها از نظر رنگ و کیفیت در بالاترین حد ممکن برای شیشه ها قرار دارند. در این مقاله با این نوع شیشه آشنا شدیم. امیدواریم از این مطالب استفاده لازم را برده باشید.

مقالات زیر را از دست ندهید:

جهت تماس کارشناسان فروش

مشاوره رایگان

پس از ثبت شماره خود نهایتا تا 24 ساعت آینده کاری با شما تماس میگیرم