پنجره دوجداره رنگی چه ویژگی هایی دارد؟

پنجره دوجداره رنگی

پنجره های دوجداره در صنعت در و پنجره به خوبی جایگاه خود را پیدا کرده اند و از پر استفاده ترین انواع پنجره به شمار می آیند. در این مقاله با پنجره دوجداره رنگی، بیشتر آشنا خواهیم شد.

برای استعلام قیمت در و پنجره هافمن، اینجا کلیک کنید.

با نگاهی به اطراف خود در هر مکانی به طور حتم چشممان به شکلی از پنجره های دوجداره می خورد، از این رو تولیدکنندگان به فکر رفع نیاز های مشتریان این نوع پنجره و ایجاد تنوع بیشتر در تولید آن افتاده اند که نتیجه ی آن تولید پنجره های دوجداره رنگی است که طیف وسیعی از سلیقه ها را در خود جای می دهد و ظاهری متفاوت به ساختمان می بخشد.

موارد استفاده پنجره دوجداره رنگی

پنجره دو جداره رنگی UPVC  در مدل های متفاوت و برای هر مکانی می تواند مورد استفاده قرار بگیرد شما می توانید این نوع از پنجره ها را برای ساختمان مسکونی، ویلا، دفتر کار و… استفاده نمایید و با توجه به رنگ نمای ساختمان خود و یا رنگ داخلی منزل خود رنگ آن را انتخاب کنید، همچنین لازم نیست که شما نمای بیرون و داخلی پنجره را به یک رنگ انتخاب نمایید.

شما می توانید یک طرف را به یک رنگ و طرف دیگر را به رنگ دیگر انتخاب کنید مثلا می توانید برای محیط داخلی پنجره که داخل ساختمان می باشد، رنگ سفید و برای نمای بیرونی پنجره که در نما قرار می گیرد نمای طرح چوب یا هر طرح و رنگی را استفاده نمایید.

پنجره دوجداره رنگیساخت پنجره دوجداره رنگی

این پنجره ها به دو صورت ساخته می شوند، یا به صورت رنگ کاری یا به صورت لمینتی. در حالت رنگی، رنگ مورد نظر در کارگاه به صورت تخصصی روی پروفیل قرار خواهد گرفت. این رنگ با رنگ هایی که شما برای ساختمان استفاده می کنید متفاوت است و می تواند تا چندین سال بدون هیچ افت کیفیتی برای پنجره مورد استفاده قرار بگیرد.

برای خرید پنجره آکپا، اینجا کلیک کنید.

در حالت دوم  برای ساخت پنجره UPVC رنگی از لمینت های رنگی استفاده می شود. فرایند قرار دادن “پوست” یا فویل رنگی بر روی سطح فریم ها و سپس حرارت دادن آن به طور موثر است.

این فرآیند باعث می شود که فویل رنگی با اطمینان به سطح پروفیل بچسبد. این نوع از پروفیل رنگی دارای مزیت های فراوانی است، اما تنها نقطه ضعف واقعی در مقایسه با پنجره های UPVC رنگ شده این است که محدوده رنگ خاصی دارد. حدودا 20 رنگ در بازار وجود دارد که محدوده معمولی برای هر نصب حدود 12 تا 14 رنگ به همراه مدلی با طرح چوبی است. نمونه طرح چوب در این مدل بسیار شاخص است و در بازار دیده می شود.

پنجره دوجداره رنگی

رنگ آمیزی پنجره دوجداره

پنجره دوجداره یو پی وی سی به دو صورت رنگ شده و لمینت وجود دارند که هر کدام مزایا و ویژگی های خود را دارند. لمینت دارای بافت و طرح رنگی بوده ولی ظرافت بیشتری نسبت به رنگ دارد.

رنگ پنجره دوجداره به شکل استاتیک سولوکو انجام می شود و مقاومت بیشتری را داراست. آنچه در استفاده از پروفیل رنگی پنجره دوجداره یو پی وی سی  اهمیت دارد، این است که می توان ازهر طرف نما بیرون و داخل خانه، از دو رنگ متفاوت استفاده نمود.

در صورتیکه قصد دارید با نصب یا تعویض پنجره، نمای داخلی خانه را با دکوراسیون داخلی هماهنگ نمایید، فقط برای نمای بیرونی و یکسان سازی با نمای کلی ساختمان از پروفیل رنگی استفاده کنید.

رنگ های اکریلیک روی پروفیل پنجره دوجداره UPVC به این شکل قابل اجراست که هنگام تولید وخروج پروفیل از قالب های اکسترود، یک لایه رنگ روی آن تزریق می شود.

این نوع پنجره رنگی در ایران تولید نمی شود و تولید این نوع پروفیل رنگی در برخی کشورهای اروپایی به چشم می آید. برای رنگ آمیزی پنجره دوجداره بعد از تولید و مونتاژ آنها، رنگ مورد نظر روی آن ها اجرا شده و این روش بسیار کاربردی است.

جنس و نوع این رنگ با رنگ های ساختمانی و سایر انواع رنگ ها فرق دارد و فقط به پنجره دوجداره اختصاص دارد.

برای درخواست نمایندگی پنجره درساوین اینجا کلیک کنید.

رنگ بندی پنجره های دوجداره

پروفیل های پنجره های دو جداره به طور پیش فرض و در ابتدا سفید و بدون رنگ هستند و در مرحله مونتاژ با توجه به نیاز مشتری رنگ روی پروفیل قرار می گیرد.

در پنجره دوجداره لمینت رنگی، رنگ بندی پنجره دارای محدودیت خاص خود است، اما در نوع رنگی با استفاده از اکریلیک تنوع رنگی بسیار بیشتر از روکش لمینتی می باشد. در روش رنگ شدن با استفاده از اکریلیک به محض اینکه پروفیل از قالب بیرون می آید رنگ روی پروفیل قرار خواهد گرفت، اما در نوع پنجره دو جداره رنگی لمینتی، روکش رنگی روی پروفیل قرار داده می شود.

مزایای پنجره دوجداره رنگی UPVC

  • رنگ بندی پنجره های دوجداره تنوع بالایی دارد.
  • در کنار رنگ بندی امکان استفاده از طرح های دیگر نیز وجود دارد، مانند پنجره دوجداره رنگی طرح چوب
  • این نوع از پنجره ها دارای انعطاف پذیری بالایی هستند.
  • در برابر خراشیدن و پوسیدگی این پنجره ها مقاومت بالایی دارند.
  • در برابر شویندها می توانند مقاوم تر باشند
  • در هر شرایط آب و هوایی می توان از آنها استفاده نمود.
  • این رنگ ها مانند رنگ هایی که در پنجره های آهنی استفاده می شود نیست و می تواند مدت بسیار طولانی بدون افت کیفیت نگه داشته شوند.
  • در برابر اشعه ماورا بنفش و نور مستقیم خورشید مقاوم هستند.
  • پنجره رنگی در دو نوع براق و مات در بازار می باشد شما می تواند بسته به سلیقه خود یکی از این دو نوع رنگ را انتخاب نمایید.

سخن پایانی

پنجره دوجداره رنگی امکان ایجاد نما های متنوع و طراحی های متفاوتی را برای فضا های داخلی و خارجی ایجاد می کنند. در این مقاله با این نوع پنجره و شیوه ساخت آن آشنا شدیم. امیدواریم این مطالب برای شما مفید واقع شده باشد. برای سفارش انواع دروپنجره رنگی به صفحه درخواست مشاوره مراجعه کنید.

مقالات زیر را از دست ندهید:

جهت تماس کارشناسان فروش

مشاوره رایگان

پس از ثبت شماره خود نهایتا تا 24 ساعت آینده کاری با شما تماس میگیرم