اشتباهات رایج در تمیز کردن شیشه

اشتباهات رایج در تمیز کردن شیشه

تمیز کردن انواع لکه های روی پنجره دغدغه خیلی از افراد است. اساسا تمیز کردن شیشه و پنجره، مخصوصا شیشه های بیرونی کار مهم و دشواری به نظر می رسد، به هر حال بهتر است اصولی برای انجام این کار رعایت شود تا مسیر تمیز کردن ششیشه پنجره با کیفیت و سرعت بهتری انجام شود. در این مقاله برخی اشتباهات رایج در تمیز کردن پنجره را مورد بررسی قرار می دهیم.

نکات مهم برای تمیز کردن شیشه

 • در ابتدا گرد و غبار باید به خوبی از سطح پاک شود.
 • جهت تمیزکردن باید از بالا به پایین انجام شود.
 • از یک تی شیشه‌شو استفاده کنید.
 • برای تمیزکردن گوشه‌های پنجره از گوش‌پاک‌کن استفاده نمایید.
 •  پارچه مناسب و بدون پرز انتخاب کنید
 •  شیشه‌شوی مناسب خودتان را درست کنید.
 • از روزنامه برای تمیز کردن شیشه استفاده کنید.
 • به جنس بدنه وسایلتان توجه کنید.
برای استعلام قیمت در و پنجره هافمن، اینجا کلیک کنید.

ابزارهای مناسب تمیز کردن شیشه‌

 • کاردک شیشه: این کاردک‌ها به تمیزکردن لکه‌های بزرگ از روی شیشه کمک می‌کنند. با استفاده از این کاردک ها به آسانی لکه های بزرگ از بین می روند.
 • دستمال میکروفایبر: این دستمال‌ها قدرت جذب بسیار بالایی دارند و در تمیزکردن شیشه‌ها بسیار تاثیر دارند.
 • تی شیشه‌شو: استفاده از تی شیشه‌شو تفاوت بسیاری در میزان تمیزی به وجود می آورد. این تی‌ها معمولا دسته‌های کوتاهی داشته و انواع دسته‌بلند تی شیشه‌شو برای تمیزکردن شیشه‌های بلندتر که دسترسی به آنها سخت‌تر است مورد استفاده قرار می گیرند.
 • پاک‌کن تخته وایت‌برد: استفاده از پاک‌کن هایی که مخصوص تخته وایت‌برد هستند در انتهای کار به تمیزی بیشتر شیشه‌ها می انجامد.
 • مسواک: استفاده از مسواکی کهنه برای تمیزکردن قسمت‌های پایینی پنجره که دسترسی به آن دشوار است روشی کاربردی خواهد بود.
 • گوش‌پاک‌کن: گوش‌پاک‌کن برای تمیزکردن اطراف پنجره‌ها ابزار مفیدی است.

اشتباهات رایج در تمیز کردن شیشهپاک کننده های مناسب برای تمیز کردن شیشه

بهترین کار استفاده از پاک کننده های مناسب برای هر لکه ی به خصوصی است، در ادامه با تعدادی از این پاک کننده ها آشنا می شویم:

محلول صابون

این محلول در میان سایر پاک کننده ها پراستفاده ترین است. تنها کاری که باید انجام داد این است که مقدار کمی مایع ظرف شویی را با کمی آب مخلوط نمایید. با توجه به اینکه با استفاده مستقیم از آب ممکن است لکه های فراوانی به وجود بیاید بهتر است در بطری اسپری ریخته شود. قبل از این که پنجره را بشویید، از پارچه ای مرطوب برای از بین بردن کثیفی به خصوص اطراف لبه پنجره و یا قاب استفاده کنید.

برای خرید پنجره آکپا، اینجا کلیک کنید.

اسفنج تمیز را در محلول بیندازید و یا این محلول را روی شیشه برای پاک کردن پنجره اسپری کنید. مطمئن شوید اسفنج خیس نشده است. بعد آن را با یک دستمال تمیز پاک کنید. همچنین می توان ازدستمال تمیز میکرو فایبر برای پاک کردن پنجره استفاده کنید.

سرکه سفید

مطمئن ترین راه برای از بین بردن قطعی لکه ها استفاده از سرکه است. تنها کاری که باید انجام داد این است که کمی آب ولرم را به مقدار کمتری از سرکه اضافه نمایید. این محلول را روی پنجره اسپری کنید تا از لکه و یا اثر انگشت اثری دیده نشود.

همچنین می توان کمی سرکه سفید را با صابون مایع ترکیب کرد. پس از پاک کردن کثیفی از لبه پنجره، این محلول را روی پنجره ها اسپری کرده و به کمک اسفنج نرم و آب شیشه را تمیز کرده و با استفاده از پارچه مناسب پاک کرد.

اشتباهات رایج در تمیز کردن شیشهاستفاده از الکل

اگر روی پنجره ها لکه های شدیدی وجود دارد، می توان با استفاده از الکل اقدام به تمیز کردن پنجره ها نمایید. فقط به الکل، آمونیاک و یک پاک کننده مایع نیاز دارید. کمی الکل و آمونیاک را به مقداری آب اضافه کنید.

این محلول را روی پنجره ها اسپری کرده و به آرامی روی لکه ها بمالید. زمانی که لکه ها ناپدید شدند، پنجره ها را با استفاده از یک پارچه مناسب تمیز نمایید. از تمیز کردن پنجره ها در یک روز آفتابی اجتناب کنید، به خصوص زمانی که نور خورشید مستقیما به پنجره ها می تابد. نور خورشید محلول را خشک خواهند کرد و خطوط آب را روی آن باقی می گذارد.

برای درخواست نمایندگی پنجره درساوین اینجا کلیک کنید.

اشتباهات هنگام تمیز کردن شیشه

در ادامه اشتباهات رایج هنگام تمیز کردن شیشه را بررسی می کنیم.

تمیز کردن در یک روز آفتابی

شما کار خود را در زیر نور شدید خورشید انجام می دهید و قبل از آنکه شروع به دستمال کشیدن کنید ماده ی پاک کننده زیر گرمای شدید خشک می شود. درنتیجه پاک شدن لکه ها دشوار خواهد بود. به جای این کار یک روز خشک و ابری را انتخاب کنید.

تمیز نکردن قاب پنجره در ابتدا

اگر این مرحله را انجام ندهید هر قطره مایعی که روی قاب پنجره بریزید گل و کثیفی درست می کند.همیشه قاب، درگاه و دور شیشه را قبل از تمیز کردن پنجره تمیز کنید.

با دستمال کوچک و پرزدار شیشه را خشک می کنید

اگر هنوز هم این دستمال هار ا به پارچه ترجیح می دهید مطمئن شوید دستمال مناسبی برای این کار انتخاب کرده اید. هیچ جیز بدتر از خشک کردن شیشه با دستمالی نیست که در وسط کار نصف شده پرز زیادی روی شیشه باقی بگذارد.

حجم کم پاک کننده

از اینکه شیشه های خود را با پاک کننده پر کنید نترسید خصوصاً اگر زیاد کثیف هستند. برای حل شدن آلودگی ها نیاز به پاک کننده ی زیاد است تا کاملاً تمیز شوند.

برای خشک کردن از روزنامه استفاده می کنید

برخی افراد همیشه از این روش برای تمیز کردن شیشه ها استفاده می کنند اما ما هیچ گاه از خشک کردن پنجره با روزنامه فایده نمی بریم. همیشه کمی بعد می بینید شیشه ی شما کثیف است. پارچه برای این کار بهتر است. پارچه ها دارای قدرت جذب زیاد و قابل شستشو هستند و شیشه را درخشان و بی لک می کنند.

سخن آخر

تمیز کردن لکه های مختلفی که بر روی شیشه ایجاد می شود، ساده اما بسیار مهم است. چرا که تاثیری مستقیم بر روی ظاهر ساختمان و محیطی که از آن استفاده شده است می گذارد. در این مقاله تعدادی از رایج ترین اشتباهات هنگام تمیز کردن شیشه را برشمردیم. امیدواریم با در نظر گرفتن این مطالب، به نتیجه مطلوب تری برسید.

مقالات زیر را از دست ندهید:

جهت تماس کارشناسان فروش

مشاوره رایگان

پس از ثبت شماره خود نهایتا تا 24 ساعت آینده کاری با شما تماس میگیرم