زهوار پنجره چیست؟

زهوار پنجره

زهوار پنجره دوجداره پروفیلی از جنس upvc یا آلومینیوم در ابعاد و سطح مقطع کوچک می‌باشد که وظیفه آن محکم و ثابت نگه داشتن شیشه است و بر روی فریم درب و پنجره دوجداره نصب می‌شود. رنگ یا لمینت زهوار می‌تواند متناسب با پروفیل باشد تا با ترکیب قطعات دیگر یک ظاهر معماری خوشایند ایجاد کند.

همین حالا برای استعلام قیمت در و پنجره اقدام کنید.

قسمت دندانه زیرین زوار طوری طراحی شده تا بعد از قرارگیری شیشه، در شیار پروفیل قرار گیرد و ثابت شود. پس از قرار دادن شیشه در داخل چارچوب پروفیل، زهوار UPVC فارسی بر شده با برش زاویه 45 درجه را بر روی شیار انتهایی پروفیل قرار می دهند، سپس با استفاده از ضربه چکش پلاستیکی، زوار کاملا بر روی پروفیل ثابت می گردد.

زوار یا زهوار پنجره چیست؟

زهوار یا زوار، پروفیلی ساخته شده از upvc و یا آلومینیوم است که در پنجره های دوجداره استفاده می شود. این پروفیل از اجزای اصلی پنجره دوجداره است که وظیفه آن ثابت و فیکس نگه داشتن شیشه پنجره بر روی سش یا فریم است. زهوار باید شیشه را کاملا محکم نگه دارد و شیشه در جای خود لقی، فاصله و یا تکان نداشته باشد.

آیا زهوار همه پروفیل ها یکسان است؟

زهوار پنجرهدر هر برند پروفیل، زهوار پنجره براساس نقشه صنعتی هر پروفیل (فریم، سش، مولیون) طراحی و تولید می شود. بنابراین زهوار هر برند با برند دیگر متفاوت است. یعنی زهوار پنجره وین تک قابلیت نصب بر روی پنجره ویستابست را ندارد. همچنین فاصله ای که زهوار برای جایگذاری شیشه دوجداره ایجاد می کند نیز در هر برند پروفیل، متفاوت است. به طور مثال در پنجره وین تک ضخامت شیشه دوجداره باید برابر با 20 میلیمتر و در پنجره ویستابست برابر با 22 میلیمتر می باشد.

زهوار پنجره چگونه نصب می شود؟

زهوار پنجره دوجداره، دارای دندانه های ریزی است که با قرارگیری شیشه روی آن، در شیار پروفیل قرار گرفته و آن را ثابت نگه می داد. پس از قرار گیری شیشه داخل فریم پروفیل، زوار را با زاویه 90 یا 45 درجه برش می دهند، و سپس آن را روی شیار انتهایی پروفیل نصب می کنند. پس از نصب نیز برای جای گیری فیکس و بهتر، با استفاده از چکش پلاستیکی مخصوص، زهوار را روی پروفیل محکم می کنند.

برای استعلام قیمت در و پنجره هافمن، اینجا کلیک کنید.

انواع مختلف زهوار پنجره

زهوار پنجره ها بر اساس ضخامت و تعداد جداره های پنجره و لایه شیشه ها دسته بندی می شود. انواع زهوار پنجره ها عبارتند از:

زهوار پنجره تک جداره

زهوار تک جداره طوری ساخته شده است که بتوان شیشه تک جداره با ابعاد 6 میل را روی آن نصب کرد. معمولا زوار تک جداره، بزرگ تر از انواع دیگر زهوارها است.

زهوار پنجره دوجداره

پرمصرف ترین زهوار درب و پنجره، نوع دوجداره آن است. این زوار استفاده بسیار زیادی برای پنجره های upvc دارد، که در آن ها دوجداره شیشه استفاده شده است. زهوار دوجداره قابلیت نصب دو شیشه با ضخامت های 20 تا 22 میلی متری را دارد.

زهوار پنجره سه جداره

در پنجره های سه جداره، که دارای سه لایه شیشه هستند، از زوار سه جداره استفاده می شود. برای شیشه های با ضخامت تقریبی 32 میلیمتر و یا شیشه سه جداره و پنجره سه جداره از این زوار استفاده می گردد.

انواع پروفیل زهوار از نظر برند

زهوار پنجرهباید توجه داشته باشید که هر پنجره ای دارای زهوار مخصوص با برند سازنده خودش است. مثلا برای پنجره دوجداره وین تک، باید حتما از زوار وین تک استفاده شود و زهوار هافمن به آن نمی خورد، چرا که فاصله ای که هر برند سازنده برای پروفیل زهوار و شیشه در نظر گرفته، متفاوت است. برای مثال در پنجره ی وین تک ضخامت شیشه دوجداره برابر با 20 میلی متر است.

برای استعلام قیمت پنجره ویستابست، اینجا کلیک کنید.

مزایای زهوار پنجره

زهوار علاوه بر نقش کلیدی و وظیفه اصلی آن که نگهداشتن شیشه است، دارای مزایای دیگری هم برای پنجره است، که عبارتند از:

 • عایق صوت و حرارت
 • تنوع رنگ
 • جلوگیری از ورود آب و باران
 • سهولت در نصب
 • غیر اشتعال بودن
 • جلوگیری از ورود گرد و غبار
 • قابلیت نصب شیشه یک و چند جداره
 • مقاوم در برابر اشعه uv
 • امنیت بالا
 • نظافت آسان
 • سازگار با شرایط آب و هوایی مختلف

رنگ زهوار پنجره

پروفیل زهوار می تواند بدون رنگ بوده و دارای رنگ معمولی upvc یعنی سفید، و یا آلومینیوم، بسته به جنس زهوار باشد. اما خوشبختانه برای داشتن ظاهر بهتر در پنجره، می توان آن را به صورت لمینت و رنگی نیز تهیه کرد تا هماهنگی لازم را با طرح و رنگ فریم پنجره داشته باشد.

مقالات زیر را از دست ندهید:

پنجره محوری

پنجره هوشمند

لاستیک درزگیر پنجره

انواع توری پنجره

توری پلیسه

پنجره جورجین بار

پنجره لیفت اند اسلاید

پنجره فولکس واگنی

جهت تماس کارشناسان فروش

مشاوره رایگان

پس از ثبت شماره خود نهایتا تا 24 ساعت آینده کاری با شما تماس میگیرم