برطرف کردن خراش شیشه پنجره

برطرف کردن خراش شیشه

شیشه در پنجره و نما های شیشه ای نقش اصلی را ایفا می کند و تمیزی و بدون خط و خش بودن آن از اهمیت بالایی برخوردار است. در این مقاله راهکار هایی برای برطرف کردن خراش شیشه ارائه می کنیم.

علت خراش شیشه چیست؟

خراش های شیشه پنجره اکثرا به دلیل ساییده شدن وسایل خانه و مواردی این چنین به وجود می آیند. در بیشتر موارد، خراش ها با گذشت زمان به چشم می آیند و دليل ايجاد آن ها مشخص نیست. دلیل آن ها هرچه كه باشد، خراش های سبک به راحتی قابلیت ترمیم شدن دارند.

در شرایطی که آسیب عمیق باشد، به عنوان نمونه، اگر تركی در شیشه وجود داشته باشد که می توانید آن را با ناخن خود احساس کنید،‌ ممکن است نیاز باشد تا با یک تعميركار تخصصی شیشه مشورت نمایید. پنجره با خراش ها یا ترک های بسيار عميق ممکن است نیاز به تعویض شیشه داشته باشند.

برای استعلام قیمت در و پنجره هافمن، اینجا کلیک کنید.

روش های برطرف کردن خراش شیشه

در ادامه انواع روش های برطرف کردن خراش شیشه پنجره را بررسی خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

استفاده از جلادهنده برای خط و خش شیشه

یکی از روش های کم کردن خش‌های سطوح شیشه‌ای سنباده زدن آن بابه وسیله محصولات جلا دهنده است. در اولین مرحله شیشه را کاملاً تمیز و خشک نموده تا هیچ اثری از خاک و باقی‌مانده چیزی که بتواند موجب آسیب دوباره به سطح شود باقی نماند، پس از آن مقداری جلا دهنده به پنبه یا پارچه‌ای تمیز و مرطوب آغشته کنید و به‌ آرامی و دایره‌ای شکل روی خراشیدگی بزنید.

این کار را با دستمال مرطوب ادامه داده تا مواد به خوبی جذب شیشه شده و سطح آن کاملا صاف شود. دقت کنید بیش از اندازه از خمیر جلا استفاده نکنید زیرا به علت خاصیت ساییدگی به جای درست کردن کار، آسیب بیشتری به آن وارد می شود.

برطرف کردن خراش شیشهخش گیری شیشه با جوش شیرین

برای از بین بردن خراش شیشه پنجره در ابتدا یک دستمال مناسب را مرطوب نمایید. شیشه را با پارچه تمیز کرده به طوری که هیچ گرد و خاک و کثیفی روی آن باقی نماند. به طور مساوی جوش شیرین را با آب مخلوط کنید.

پارچه ای را دور انگشت دستتان بپیچید و در جوش شیرین فروبرده و به صورت دایره ای و با فشار دست ملایم روی خط و خش شیشه مورد نظر خود بمالید. دوباره با پارچه نم دار شیشه را پاک کنید. اگر خط و خش شیشه همچنان باقی مانده بود این کار را تکرار کرده تا زمانی که این خط و خش ها از بین روند.

برای خرید پنجره آکپا، اینجا کلیک کنید.

استفاده از خمیردندان برای خط و خش شیشه پنجره

استفاده از خمیر دندان تنها برای نظافت دهان و دندان نیست. این ماده آسان‌ترین و به‌صرفه‌ترین راه حل برای نابودی خراشیدگی‌های کم و سطحی بر روی شیشه خواهد بود. روش از بین بردن خراش شیشه  با خمیردندان به این صورت است که بعد از تمیز و خشک کردن سطح مورد نظر، به مقدار بسیار کمی خمیردندان غیر ژله‌ای، به طور مثال جوش شیرین به دستمال مرطوب بدون پرز زده و با حرکت آرام دایره‌ای شکل، مخلوط را به مدت چند ثانیه روی خراشیدگی بمالید.

خمیردندان اضافی را با دستمال پاک کرده و این عمل را تا خراشیدگی به کمترین حالت خود برسد و آثار آن نمایان شود تکرار کنید. در آخر یک‌بار دیگر روی شیشه‌‌ را دستمال کشیده تا باقی‌مانده خمیردندان را پاک کرده و شفافیت طبیعی آن را بازگردانده شود.

برطرف کردن خراش شیشهاستفاده از برق ناخن برای برطرف کردن خراش روی شیشه پنجره

برای خط و خش هایی که به ماده ی قوی تری نیاز دارند، تنها کافی است از برق ناخن استفاده کنید. شیشه برق ناخن شفاف محصولی بسیار قوی برای از بین بردن شکاف‌ و همچنین جلوه بهتر شیشه بدون آسیب دیدن آن است. از برس لاک برای پخش کردن یک لایه‌ی نازک روی کل خراشیدگی استفاده کنید.

لاک شفاف تمامی شیارها و خرابی‌های قابل تشخیص را پر خواهد کرد. لاک باید برای مدتی بماند تا کاملا خشک شود و بتواند شیشه را به کیفیت اولیه خود بازگرداند. بعد با استفاده از یک دستمال خشک آغشته به لاک پاک‌کن سطح را پاک نموده تا هیچ اثری از برق ناخن اضافه روی شیشه باقی نماند.

برای درخواست نمایندگی پنجره درساوین، اینجا کلیک کنید.

سخن پایانی

ظاهر شیشه اهمیت فراوانی دارد. برخی از خراش های بسیار ظریف و ریز که جلوه شیشه را دچار ایراد می کنند به راحتی قابل از بین رفتن و ترمیم هستند. در این مقاله با روش های برطرف کردن این خراش ها آشنا شدیم. امیدواریم این مطالب برای شما کاربردی بوده باشد.

مقالات زیر را از دست ندهید:

جهت تماس کارشناسان فروش

مشاوره رایگان

پس از ثبت شماره خود نهایتا تا 24 ساعت آینده کاری با شما تماس میگیرم