بررسی انواع نرده شیشه ای

نرده شیشه ای

نرده شیشه ای یکی از پرکاربردترین و جدیدترین موارد استفاده از شیشه به عنوان یک المان سازه ای است. نرده های شیشه ای با توجه به نظر طراحان و سازندگان، زیرسازی ها و مکان پروژه انتخاب می‌شوند و به عنوان محافظ در تراس، بالکن، راه پله و اطراف استخر، منازل مسکونی، ویلاها و ساختمان های اداری نصب می‌شوند. در این مقاله مطالبی درباره انواع نرده شیشه ای و ویژگی های آن ها ارائه می کنیم.

نرده شیشه ای چیست؟

استفاده از نرده و یا به عبارتی هندریل شیشه ای در حال حاضر بسیار فراوان و پرطرفدار است ولی با این وجود اکثر افراد با انواع و ظاهر های متنوع این نوع نرده آشنایی چندانی ندارند.

در بسیاری از مکان ها که از هرنوع نرده دیگری استفاده می شود می توان نرده شیشه ای را جایگزین کرد، علی الخصوص اگر جلوه ی ظاهری و نما نیز اهمیت داشته باشد. این نوع نرده به این صورت است که تا ارتفاع استاندارد کاملا از شیشه استفاده می شود و پس از آن از هندریل هم در بالای این نرده ها استفاده می شود. نرده با حفاظ شیشه ای طبق نظر سازندگان می تواند فقط با استفاده از شیشه باشد.

در ساخت این نرده ها هرچه تعداد و ضخامت لایه شیشه ها بیشتر باشد کار اجرا شده از استقامت بالاتری برخوردار خواهد بود. می توان از حالت ترکیبی هم برای نرده و حفاظ شیشه ای استفاده کرد.

برای استعلام قیمت در و پنجره هافمن، اینجا کلیک کنید.

انواع نرده از جنس شیشه

  • اکسپوز
  • دفنی
  • اسپیگوت
  • فیکس پوینت

نرده شیشه‌ای اکسپوز

از این نوع در اکثر موارد برای حفاظ دورتادور برای پرتگاه، تراس، بالکن، روف گاردن و … استفاده می شود. همانگونه که از اسم این مدل مشخص است بعد از پایان کف سازی و نصب سنگ و سرامیک نصب شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نکته‌ ای که در این روش حائز اهمیت است، تراز بودن و صاف بودن کف نهایی می‌باشد. در واقع نرده اکسپوز روی سطح ناصاف و نا تراز نصب نمی‌گردد و حتی اگر نرده نصب شود، شیشه‌ها در یک راستا قرار نمی‌گیرند و مشکلات بسیار جدی و اساسی از لحاظ ایستایی و زیبایی کار به وجود می‌آید.

متریال اصلی استفاده شده در این سیستم آلومینیوم است. درواقع پروفیل‌های خاص آلومینیوم با چگالی بالا بصورت اختصاصی تهیه و بروی کف تراز نصب می‌شود. شیشه‌های به کار رفته در این سیستم از نوع سکوریت، لمینت با ضخامت شانزده تا بیست میلی‌متر هستند. در اصل می‌توان از دولایه شیشه هشت میل یا دو لایه شیشه ده میلی‌متری استفاده نمود. هندریل یا دستگیره‌ای که در این مدل از نرده‌ها استفاده می‌گردد بسیار متنوع است و مدل های متفاوتی را شامل می شود.

نرده شیشه اینرده شیشه‌ای دفنی

این روش از لحاظ شباهت ظاهری به نرده شیشه‌ای اکسپوز شبیه است، ولی کلیه پروفیل‌ها در داخل زمین کار گذاشته می‌شوند. در واقع در نرده شیشه‌ای دفنی یا توکار، فقط کاورهای آلومینیومی ظریف بر روی سطح زمین مشاهده می‌شود و تمامی متعلقات داخل زمین کار شده است. شایان ذکر است که نکته مهم در استفاده از این ترکیب این است که قبل از اتمام کف‌سازی باید پروفیل‌ها در داخل زمین کار گذاشته شوند و سپس کار کف‌سازی را به اتمام برسانیم.

نرده شیشه‌ای اسپیگوت

مدت زمان اجرای نرده اسپیگوت به نسبت باقی مدل‌ها بیشتر می باشد. این نرده‌ها از تلفیق شیشه‌های تک لایه یا دو لایه لمینت و یراق استیل u شکل ایستاده که از بالا شیشه را مهار می کند و از پایین در زمین بولت می‌شود، ساخته شده است. بهتر است در کنار پیچ‌های بزرگی که به زمین فرو می‌رود کمی چسب سنگ مورد استفاده قرار بگیرد تا دوام و ایستایی یراق در زمین در درازمدت به یک مقدار باشد.

برای استعلام قیمت پنجره ویستابست، اینجا کلیک کنید.

نرده شیشه ای فیکس پوینت

از انواع  دیگر مدل نرده شیشه ای، مدل فیکس پوینت یا دکمه ای است. نرده های شیشه ای فیکس پوینت از دو قسمت اصلی شیشه سکوریت و بست پوینت گلس ساخته شده است. نرده شیشه ای فیکس پوینت همچون حفاظ شیشه ای دفنی فضای دید بالایی را به کاربران می دهد واز این جهت مورد استقبال زیادی قرار دارد.

شیشه مورد استفاده در هندریل شیشه ای پوینت گلس، شیشه سکوریت با ضخامت 10 میلی متری می باشد.با توجه به محل نصب می توان از شیشه سکوریتهای رنگی نیز استفاده کرد.مهمترین نکته در نصب و اجرای حفاظ شیشه ای فیکس پوینت محل اتصال شیشه سکوریت با دیوار یا پله می باشد، زیرا کوچکترین خطا باعث از بین رفتن تراز در کل کار می شود.

اتصال شیشه به دیوار با بسته ای دکمه ای از جنس آلومینویم واستیل که ضدزنگ می باشند، انجام می شود. رنگ این بست های دکمه ای محدود به رنگ استیل نمی باشد و میتوانید برای هماهنگی بیشتر از دکمه های رنگی استفاده کنید.

نرده شیشه ایکاربردهای نرده شیشه ای

استفاده از شیشه  آسان ترین راه برای زیبایی ظاهر ساختمان و ارزش آن است و نرده های شیشه ای با کیفیت برای راه پله ها، بالکن ها، ایوان ها و پاسیوها یکی از بهترین گزینه های موجود برای صاحبان خانه محسوب می شود. استفاده از نرده های شیشه ای نه تنها ظرافت و ساختار مقاومی را به شما ارائه می دهند و با هر سبکی از فضای بیرونی ترکیب می شوند، بلکه نیازی به تعمیر و نگهداری زیادی نیز ندارند.

استفاده از نرده های شیشه ای ویژگی های مثبت فراوانی دارد و در عین حال سیستم های نرده شیشه ای مختلفی نیز وجود دارد که هر کدام نقاط قوت و ضعف خود را دارند.

هنگام تصمیم گیری در مورد انتخاب گزینه مناسب برای نرده ی راه پله ها، نرده های شیشه ای بهترین انتخاب هستند. از دیدگاه عملی، نرده های شیشه ای مزیت های فراوانی دارند. آنها علاوه بر تمیز شدن راحت و آسان، به نگهداری منظم احتیاج ندارند و می توانند سال های زیادی برای شما کاربرد داشته باشند.

برای خرید پنجره آکپا، اینجا کلیک کنید.

این نوع نرده گزینه بسیار ایمنی برای سیستم طراحی شده در راه پله ها هستند. از آنجایی که شیشه دچار پوسیدگی نمی شود، انتظار می رود که نرده های شیشه ای محکم در تمام طول عمر خود ایمن و قابل اعتماد باقی بمانند. از تصادفات و سوانح دیگر به راحتی جلوگیری می شود.

این نرده ها می توانند منظره و زیبایی ساختمان را حفظ کنند و امکان دیدن اطراف نرده را به شما می دهند و به همین علت موجب بزرگ دیده شدن فضا نیز می شود. این یکی از دلایلی است که شیشه به خصوص برای راه پله ها مناسب است.

این نرده ها برای بالکن ها محبوب ترین گزینه در بین انواع نرده های مختلف هستند و ترکیبی از زیبایی و ایمنی را ارائه می دهند. نرده های شیشه ای بالکن ها دارای پانل های شیشه ای شفاف هستند که توسط یک قاب در محل قرار گرفته اند. قاب ها از فلز ساخته شده اند، اما اگر خواهان گزینه ای بدون تعمیر و نگهداری هستید، آلومینیوم بهترین انتخاب است. بالکن ها با نرده های شیشه ای، منظره و دید افراد نسبت به اطراف ساختمان را حفظ می کنند.

می توان این نرده ها را برای احاطه کردن اطراف استخر مورد استفاده قرار داد، جایی که داشتن نمای واضح یک ماده ایمنی است. همچنین اگر دید خیره کننده ای دارید که می خواهید از آن بیشترین استفاده را ببرید، نرده های شیشه ای بدون قاب بهترین گزینه هستند. این نرده های شیشه ای، دارای پنل های شیشه ای و بدون قاب حاشیه ای هستند و امکان دیدن مناظر اطراف را ایجاد می کنند.

جمع بندی

این نرده ها برای استفاده در فضا های متفاوت انتخاب بسیار مناسب و متداولی است و از استحکام مناسبی نیز برخوردار است. این نوع نرده ها با شکل ها و اتصالات متفاوتی عرضه می شود. در این مقاله سعی کردیم مطالب کافی برای شناخت این نوع نرده را به شما ارائه کنیم.

مقالات زیر را از دست ندهید:

جهت تماس کارشناسان فروش

مشاوره رایگان

پس از ثبت شماره خود نهایتا تا 24 ساعت آینده کاری با شما تماس میگیرم