کانکس شیشه ای

کانکس شیشه ای

کانکس شیشه ای یکی از مواردی است که ظاهر جذاب، مدرن و خاص خود را دارد. این شکل از سازه برای استفاده های متنوعی از جمله دفاتر اداری، فروشگاهی و کافی شاپ مورد استفاده قرار می گیرد. در این مقاله با کانکس شیشه ای به طور کامل آشنا خواهیم شد.

برای کسب اطلاع از قیمت در و پنجره هافمن، اینجا کلیک کنید.

دیواره های شیشه ای این کانکس ها، می توانند فقط در یک ضلع و یا برای هر چهار ضلع وجود داشته باشند. علت این ویژگی ایجاد دید مناسب به بیرون بوده که در برخی موارد برای جلوگیری از تابش مستقیم خورشید از شیشه های دودی برای این کانکس ها استفاده می شود. در ساخت کانکس شیشه ای اغلب بخشی از دیواره ها را که به سمت نور جنوب است را از مصالح دیگری در نظر می گیرند تا نور خورشید موجب اختلال فعالیت نشود.

کانکس شیشه ای چیست؟

همه ی ما در مکان ها و فضا های متفاوت شاهد وجود انواع معمول کانکس ها بوده ایم و با ساختار و کاربرد این سازه ها آشنایی کامل داریم. کانکس شیشه ای سازه ای با همان کاربرد های اولیه و احتمالی سایر کانکس هاست که به شکلی جذاب تر و مدرن تر، به کمک متریال شیشه و ویژگی های خاصی که دارد ساخته می شود.

کانکس شیشه ای چیست؟کاربرد کانکس شیشه ای

این سازه که از جنس شیشه است کاربرد های فراوانی دارد و نمیتوان آن را به یک مورد خاص محدود کرد. محاسبات سازه ای برای ابعاد هرکدام از انواع کانکس ها و همچنین امکانات داخلی آن ها متفاوت دارد. اما استاندارد هایی وجود دارد که در هنگام طراحی کانکس با جداره های شیشه ای باید مورد نظر داشت.

  • در گل فروشی ها به عنوان کانکس شیشه ای گل فروشی استفاده می شود.
  • کاربرد مطبوعاتی
  • دانشگاه ها، مراکز نظامی، اداری، تجاری
  • این نوع از کانکس ها به دلیل شیشه ای بودن کاربرد در زمینه نگهبانی و حراست دارند
  • باجه ی اطلاع رسانی در بلیط فروشی ها و نمایشگاه ها
برای درخواست نمایندگی پنجره درساوین اینجا کلیک کنید.

ویژگی های کانکس شیشه ای

نکته اصلی برای ساخت کانکس توجه به وزن شیشه و حالت شکننده بودن آن است. در این شرایط برای مقاومت جداره ها حتما باید شیشه های سکوریت را مورد استفاده قرار دهیم و این شیشه ها معمولا وزن زیادی را به وجود می آورند.

در نتیجه این وضعیت، وزن کلی سازه افزایش خواهد یافت و برای جابجایی و ممکن است در هنگام حمل و نقل کانکس دچار پیچیدگی شده و باعث بروز حادثه گردد.

در این شرایط باید برای ستون ها، آهن آلات سنگین با ضخامت بالا در نظر گرفته شود.

این ستون ها به وسیله جوش ممتد استاندارد به یکدیگر متصل و تشکیل یک چهارچوب مستحکم برای نصب شیشه ها را خواهند داد.

همین طور برای شاسی کف آن ها استفاده از تیر آهن بصورت دورکلاف با قید های فرعی و یا تیر آهن نیز مناسب است.

مزایای کانکس شیشه ای

مسئله مهم دیگری که تمامی خریداران کانکس شیشه ای باید مدنظر قرار دهند، بحث امنیت سازه در برابر سرقت است.

این اهمیت به این دلیل است که در بسیاری از کاربری ها اشیا یا اسناد مهمی درون آن ها قرار دارد و با توجه به جداره های شیشه ای ممکن است مورد سرقت قرار بگیرند.

از این رو به طور معمول این نوع سازه در فضاهایی که تحت نظر نیروی حراستی قرار گرفته و یا در کل طول شبانه روز دوربین های مداربسته نیز سازه را تحت نظر دارند استفاده می گردد.

مانند داخل مجموعه ها، بیمارستان ها، محوطه شرکت ها و دانشگاه ها، شهر بازی ها و مواردی از این قبیل. بطور کلی استفاده از کانکس شیشه ای بدون حفاظ در فضای بیرونی و بدون نگهبان امکان سرقت از آن را افزایش می دهد و از طرفی نصب حفاظ باعث مخدوش شدن زیبایی ظاهری آن خواهد شد.

بهترین راهکار در چنین شرایطی نصب کرکره برقی است که البته افزایش هزینه های ساخت را به همراه دارد.

سخن پایانی

کانکس شیشه ای کاربرد های متنوع و خاص خودش را دارد. استفاده هایی که از این کانکس ها می شود می تواند بسیار متنوع باشد. در این مقاله با کانکس شیشه ای و ویژگی های آن آشنا شدیم. امیدواریم این مطالب مورد توجه شما واقع شده باشند.

جهت تماس کارشناسان فروش

مشاوره رایگان

پس از ثبت شماره خود نهایتا تا 24 ساعت آینده کاری با شما تماس میگیرم