شیشه مناسب برای پنجره دوجداره کدام است؟

شیشه مناسب برای پنجره دوجداره کدام است؟

تفاوت شیشه های پنجره دوجداره و پنجره های معمولی تنها در فاصله ای است که در میان دو شیشه وجود دارد. این فاصله توسط اسپیسرها ایجاد می شود و همچنین میزان دقیق و معینی گاز آرگون جهت ارتقای استحکام و عایق بندی در میان آن‌ها تعبیه شده است. اسپیسرها نیز توسط درزگیرهای غیرقابل نفوذ بر روی شیشه به طور ثابت قرار می گیرند. این اسپیسرها از جنس آلومینیوم ساخته شده و ضخامت آن‌ها بین 6 الی 16 میلی متر است. در این مقاله به این پرسش پاسخ می دهیم که شیشه مناسب برای پنجره دوجداره کدام است؟

انتخاب پنجره دوجداره مناسب

از مسائل با اهمیت در هنگام خرید پنجره‌های UPVC انتخاب یک شیشه دوجداره با استحکام کافی است. این نوع شیشه‌ها در انواع مختلفی تولید شده و بسته به شرایط محیط مورد استفاده قرار می‌گیرند.

برای استعلام قیمت در و پنجره هافمن، اینجا کلیک کنید.

در کل هنگام خرید پنجره دو جداره باید به سه عامل مهم و اساسی توجه نمود:

عایق صوتی

از ویژگی های اصلی شیشه دوجداره خاصیت عایق صدا بودن آن هاست.

در حقیقت آرگونی که در فضای خالی بین دو شیشه وجود دارد، علاوه بر جلوگیری از نفوذ حرارت امکان انتقال صدا را نیز به حداقل می رساند. در انتخاب شیشه دو جداره مناسب ابتدا باید به ضخامت پروفیل آن توجه کرد. هر چه ضخامت پروفیل بیشتر باشد، امکان انتقال صدا نیز کمتر خواهد بود. بهتر است در انتخاب این نوع از شیشه‌ها از کارشناسان باتجربه کمک بگیرید تا شما را به خوبی راهنمایی نمایند.

در کل، تشخیص نوع پروفیل و میزان آرگون موجود در فضای خالی بین شیشه‌ها کاری تخصصی بوده و از عهده هر کسی برنخواهد آمد.

شیشه مناسب برای پنجره دوجداره کدام است؟عایق حرارتی

شیشه‌های دو جداره با وجود دو عدد شیشه تک جداره و یک اسپیسر میان شیشه‌های تک جداره می توانند به خوبی نقش یک عایق حرارتی را داشته باشند.
جالب است بدانید که با افزایش ضخامت شیشه دو جداره، ویژگی ضد حرارتی آن کاهش یافته و در عوض میزان انتقال صدا کمتر خواهد شد.

ممکن است تا پیش از این، تصور داشتید که هر چه ضخامت شیشه بیشتر باشد میزان اتلاف انرژی نیز کمتر خواهد شد، اما این امر تنها موجب کاهش ضخامت اسپیسر شده و همین امر امکان انتقال حرارت به بیرون را بیشتر می کند.

برای خرید پنجره آکپا، اینجا کلیک کنید.

ویژگی های ظاهری شیشه

شیشه‌های دو جداره در مدل‌های مختلفی نظیر سکوریت، لمینت، رنگی، ساده، رفلکس و دودی ساخته می‌شود. هر کدام از این مدل‌ها دارای مدل های متنوع بوده و همین مسئله انتخاب های فراوانی را در اختیار خریداران و طراحان می گذارد.
شیشه‌های ساده همانطور که می توان از نام آن ها تشخیص داد، کاملا شفاف و بدون رنگ بوده و در سایزهای مشخصی وجود دارند.
در شیشه‌های رنگی دو نوع رنگ وجود دارد. در واقع یکی از جداره‌ها بدون رنگ و یکی از جداره‌ها رنگی است.
اما شیشه‌های رفلکس از نظر ویژگی شبیه به شیشه‌های رنگی بوده و تنها در مدل‌های 4+4 و 6+4 ساخته می‌شوند. شیشه‌های دو جداره رفلکس در رنگ‌های آبی، سبز، برنز، طلایی و نقره‌ای تولید می‌شوند.
شیشه‌های سکوریت نیز جزو باکیفیت‌ترین شیشه‌های دو جداره بوده و در محیط‌های پر خطر مورد استفاده قرار می‌گیرند. این شیشه‌ها به دلیل مقاومت بالا در شکسته شدن و امنیت بسیار بالایی که دارند از قیمت بیشتری برخوردار هستند.

شیشه‌های سکوریت هنگام شکسته شدن به تکه‌های بسیار ریز و غیر برنده تبدیل شده و میزان خسارت جانی را به طور چشمگیری کم خواهند کرد.

انواع شیشه های مناسب پنجره دوجداره

شیشه هایی که می توان برای پنجره های دوجداره استفاده کرد انواع مختلفی دارد که اصلی ترین های آن را بررسی می کنیم:

برای درخواست نمایندگی پنجره درساوین اینجا کلیک کنید.

شیشه پنجره دوجداره ساده

این نوع شیشه برای پنجره دوجداره، از شیشه فلوت ساده تشکیل شده است.

شیشه پنجره دوجداره رنگی

این نوع شیشه از یک جداره رنگی و یک جداره ساده تشکیل شده است و استفاده های فراوانی در فضای داخلی دارد.

شیشه مناسب برای پنجره دوجدارهشیشه پنجره دوجداره رفلکس

این نوع شیشه دو جداره را از یک جداره ساده و یک جداره شیشه رفلکس می سازند که جداره شیشه رفلکس باید به طرف بیرون قرار داشته باشد.

شیشه های رفلکس از عبور نور شدید خورشید به شدت جلوگیری می کنند ولی نکته منفی در آنها این است که داخل ساختمان را تاریک کرده و در شب داخل ساختمان نمایان خواهد بود.

شیشه پنجره دوجداره سکوریت

شیشه های سکوریت برای محل های پرخطر و پر تردد در نظر گرفته می شود. شیشه سکوریت در هنگام شکستن کاملاً خرد شده و باعث ایجاد تیکه های بزرگ و خطرناک شیشه نمی گردد. شیشه های جانبی خودروها نیز از نوع سکوریت هستند.

شیشه پنجره دوجداره لمینت

شیشه های لمینت معمولاً در کارخانه تولید شیشه از دوجداره شیشه ساده به ضخامت ۳ میلی متر و یک لایه رزین در وسط آنها ساخته شده اند.

شیشه لمینت در هنگام برخورد مانع سخت به آنها خرد نشده و تنها ترک بر می دارد. شیشه های جلو و عقب خودروها از نوع لمینت است.

سخن پایانی

در پنجره های دوجداره می توان طیف وسیعی از انواع شیشه ها را مورد استفاده قرار داد و دست طراحان و سازندگان در این زمینه باز است. در این مقاله با انواع شیشه مناسب برای استفاده در پنجره های دوجداره آشنا شدیم. امیدواریم این مطالب برای شما کاربردی بوده باشد.

مقالات زیر را از دست ندهید:

جهت تماس کارشناسان فروش

مشاوره رایگان

پس از ثبت شماره خود نهایتا تا 24 ساعت آینده کاری با شما تماس میگیرم