نکات مهم در انتخاب پنجره آشپزخانه

نکات مهم در انتخاب پنجره آشپزخانه

با توجه به اینکه زمان فراوانی از روز اکثر افراد ساکن خانه در محیط آشپزخانه می گذرد، پنجره آشپزخانه و انتخاب آن از اهمیت بالایی برخوردار می شود.

برای استعلام قیمت در و پنجره هافمن، اینجا کلیک کنید.

در کنار داشتن نور و تهویه که نقش مهمی در محیط آشپزخانه دارد، منظره ی مقابل پنجره نیز بسیار مهم است و این نکته مکان یابی محل قرار گرفتن پنجره و انتخاب نوع این پنجره را ویژه می کند. نکته بسیار مهم در موقعیت یابی پنجره این است که باید به شکلی باشد که تمام دودهای حاصل از پخت و پز و بو های نامطبوع را از آشپزخانه خارج نماید. درب و پنجره دوجداره ای که طراحی و موقعیت سنجی درستی داشته باشند باعث افزایش تهویه در آشپزخانه شده و فضای مطلوب تری را برای ساکنان فراهم می آورد. در این مقاله با برخی نکات مهم در انتخاب پنجره آشپزخانه آشنا می شویم.

معیار های انتخاب پنجره آشپزخانه

در حال حاضر همه تمایل دارند که از پنجره های دوجداره استفاده کنند و با توجه به تنوع فراوان این نوع پنجره انتخاب های بسیار زیادی در این زمینه وجود دارد. اما شما باید به خوبی بدانید که تمامی انتخاب ها که مربوط به پنجره دوجداره می باشد ممکن است انتخاب درستی نباشد.

برای خرید بهترین پنجره دوجداره آشپزخانه باید معیارهای انتخاب مشخصی داشته باشید. برندها و همین طور کیفیت های متنوعی از پنجره های دوجداره در بازار قابل دسترسی است که برخی از آن ها بی کیفیت و نامناسب هستند. یک پنجره دوجداره آشپزخانه مناسب دارای ویژگی های خاصی است در ادامه با این ویژگی ها آشنا خواهیم شد.

نکات مهم در انتخاب پنجره آشپزخانهتوجه به پروفیل های پنجره آشپزخانه

از بخش های مهم یک پنجره دوجداره پروفیل آن است. در صورتیکه کیفیت ساخت پروفیل ها نامناسب باشد، پنجره ها دارای مقاومت زیادی نخواهند بود.

جهت ساخت و طراحی پروفیل های یو پی وی سی از چندین مواد متنوع استفاده می شود که هر یک از این مواد دارای ویژگی ها و مشخصات خاصی هستند.

برای خرید پنجره آکپا، اینجا کلیک کنید.

فرایند تولید نمونه پنجره ها و پروفیل ها بر اساس استانداردهای مشخص

بسیاری از تولید کنندگان پنجره دوجداره آشپزخانه در مرحله طراحی و ساخت پنجره از مواد نامرغوب استفاده می کنند و همینطور برخی از آنها مواد پنجره و پروفیل را حذف می کنند.

این کار باعث می شود که کیفیت عملکرد دوام و کارایی پنجره دوجداره و پروفیل به درستی و طبق استاندارد ها نباشد.

در صورتیکه پروفیل پنجره دوجداره دچار مشکل شود ارزش پنجره های دوجداره از بین خواهد رفت و دیگر قابلیت تعمیر را نخواهد داشت.

برای انتخاب پنجره دوجداره آشپزخانه باید به پروفیل نصب شده روی پنجره ها توجه ویژه ای داشته باشید. خرید پروفیل ها از برندهای معتبر یکی از مهمترین نکاتی است که باید به آن توجه داشته باشید.

برند های معتبر و شناخته شده تولید کننده پروفیل همواره از مواد مناسب استفاده می‌کنند.

نکات مهم در انتخاب پنجره آشپزخانهتوجه به نوع شیشه 

 از دیگر معیارهایی که مربوط به انتخاب پنجره آشپزخانه است، شیشه های پتجره دوجداره می باشد.

شیشه های دوجداره بخش بسیار مهمی از پنجره های دو جداره هستند. ضمانت شیشه های دوجداره بین۷ الی۱۵ سال می باشد.

در میان هر یک از شیشه های دوجداره باید از گاز آرگون استفاده شود.

ضخامت تمامی شیشه ها بسته به نوع پنجره دوجداره که سفارش داده شده است می تواند تفاوت داشته باشد.

بعضی از شیشه‌های نصب شده روی پنجره ها سکوریت هستند و برخی از آن ها از نوع ساده می باشند.

انتخاب کردن رنگ و طرح شیشه های نصب شده روی پنجره ها بر اساس سلیقه شما انجام خواهد شد. رنگ بندی شیشه ها تنوع فراوانی دارد و هر یک از آن ها کیفیت مناسبی را دارا هستند.

توجه کنید که پیش از خریداری انواع شیشه های نصب شده روی پنجره های دوجداره آشپزخانه، باید کیفیت و رنگ بندی آن ها بررسی شود.

برای درخواست نمایندگی پنجره درساوین اینجا کلیک کنید.

توجه به نوع یراق آلات نصب شده روی پنجره آشپزخانه

در انتخاب پنجره برای آشپزخانه معیار دیگری نیز وجود دارد که باید به آن توجه کنید. معیار مورد نظر یراق‌آلات استفاده شده روی پنجره ها است.

یراق آلات نصب شده روی پنجره های دوجداره تنوع فراوانی دارند و هر یک از آنها با یکدیگر متفاوت است.

شما برای انتخاب پنجره آشپزخانه ابتدا باید نوع پنجره را به خوبی شناسایی کنید و سپس بر اساس نوع پنجره یراق آلات نصب شده روی پنجره را انتخاب نمایید.

به طور مثال شما باید به خوبی بدانید که یراق آلات نصب شده روی پنجره های آکاردئونی با پنجره هایی که ثابت هستند تفاوت دارند.

موضوعی که زمان خرید یراق آلات برای هر یک از پنجره ها باید در نظر گرفته شود کیفیت و برند سازنده آن ها است.

یراق آلات شامل دستگیره ها، لولاها، غلتک ها، قفل و از این قبیل است که هر یک از آنها دارای عملکرد ویژه ای هستند.

تعداد زیادی از فروشندگانی که پنجره های دوجداره را به فروش می رسانند از یراق آلات ارزان با برندهایی که معتبر نیستند استفاده می‌نمایند. آن ها امکان دارد که به مشتری در مورد کیفیت پنجره ها اطلاعاتی ندهند، اما زمانی که قصد خریداری پنجره های دوجداره را برای آشپزخانه خود دارید باید به یراق‌آلات آن ها نیز توجه لازم را بکنید.

در نتیجه از مهم ترین معیارهای انتخاب کردن پنجره های آشپزخانه نوع یراق آلات به کار رفته شده روی آن ها است.

سخن پایانی

انتخاب پنجره آشپزخانه نیاز به دقت و توجه فراوانی دارد، چرا که اکثر اعضای خانواده زمان زیادی را در این فضا می گذرانند و همین طور پنجره در این بخش ساختمان بسیار کاربردی است. در این مقاله تعدادی از نکات مهم در انتخاب پنجره آشپزخانه را شناختیم. امیدواریم این نکات به شما در تصمیم گیری کمک نماید.

مقالات زیر را از دست ندهید:

جهت تماس کارشناسان فروش

مشاوره رایگان

پس از ثبت شماره خود نهایتا تا 24 ساعت آینده کاری با شما تماس میگیرم