درب و پنجره آکاردئونی

پنجره آکاردئونی

درب و پنجره آکاردئونی از جمله سیستم های بازشو مدرنی هستند که با کارایی ها و زیبایی های خاصی وارد معماری ساختمان ها شده اند. در این مقاله می خواهیم این نوع در و پنجره را به شما معرفی کنیم و مروری بر کاربرد پنجره آکاردئونی در دکوراسیون داشته باشیم.

برای درخواست نمایندگی پنجره درساوین اینجا کلیک کنید.

این پنجره را به زبان انگلیسی Fold and Slide می نامند. این محصولات را در مکان هایی که عرض پنجره بزرگ است، در طبقات هم کف که رو به حیاط هستند، بالکن و بسیاری دیگر جاها می توانید به کار ببرید. این پنجره زیبا و پر کاربرد، به نسبت سایر انواع پنجره ها از پیچیدگی بیشتری در ساخت برخوردار است.

این موضوع به علت نوع بازشدن این پنجره می باشد. اگر شما هم دوست دارید همیشه از هوای تازه استفاده کنید و دید خوب و کاملی به بیرون داشته باشید، پنجره آکاردئونی بهترین انتخابتان خواهد بود. این پنجره دوجداره پر کاربرد در مصرف بهینه انرژی نیز بسیار ایده آل است.

پنجره آکاردئونی چیست؟

پنجره آکاردئونی همانطور که از نام آن به خوبی پیداست، شبیه به آکاردئون است. می توانید آنها را به مانند یک آکادئون باز و بسته کنید. یکی از کلیدی ترین مواردی که این پنجره ها در اختیارتان قرار می دهند، میزان باز شدن دلخواه است. شما می توانید دقیقا به هر میزانی که می خواهید پنجره خود را باز کنید. آن را کامل ببندید و یا کامل باز کنید. در حالتی که آن را به صورت کامل باز می کنید، حتی یراق آلات هم دیگر مقابل شما نیست و در قسمت های کنار قرار می گیرند. این موضوع باعث می شود خود پنجره نیز فضای بسیار کمی را اشغال کند.

نحوه باز و بسته شدن درب و پنجره آکاردئونی

نحوه ی باز و بسته شدن لنگه های بازشو با توجه به نوع طراحی پنجره های آکاردئونی تغییر می کند. پنجره های اکاردئونی برای باز شدن بر روی یک محور جمع شده و در کنار هم قرار می گیرند و برای بسته شدن هم با کشیدن این پنجره بر روی همان محور، به صورت افقی کنار هم قرار می گیرند.

پنجره آکاردئونی

یراق آلات درب و پنجره آکاردئونی

یراق آلات درب و پنجره اکاردئونی به دلیل کیفیت بالا و پیچیدگی قطعات و نصب از قیمت بالایی برخوردار هستند. در صورت عدم مونتاژ صحیح یراق آلات، پروفیل غیر منطبق، نصب نادرست پنجره آکاردئونی کارایی آن نیز به اختلال می خورد، بنابراین در انتخاب صحیح شرکت تولید کننده آن دقت کنید.

بیشترین قسمت تاثیرگذار در قیمت پنجره دوجداره آکاردئونی، قیمت یراق آلات این محصول است. در بیشتر موارد از یراق آلات آلمانی مانند روتو برای ساخت درب و پنجره آکاردئونی استفاده می شود.

کاربرد پنجره آکاردئونی

شما می توانید این پنجره ها را برای اتاق پذیرایی، سالن، آشپزخانه و یا هر جای دیگری به کار ببرید. برای مثال می توانید از این پنجره ها در بالکن خود استفاده کنید. به این شیوه قادر خواهید بود بالکن خود را فصل های گرم سال به حالت کاملا باز شده و در فصل های سرد پوشیده داشته باشید.

می توانید از این پنجره دوجداره برای جداکردن بخش های مختلف خانه یا محل کار استفاده کنید. می توان اینطور در نظر گرفت که محصولی در مقابل شما قرار دارد که برای بیشتر کاربردها بهترین گزینه است. می توانید از این پنجره ها در هر کجا که دوست دارید استفاده کنید. این موضوع به سلیقه شما بستگی دارد.

مزایای بازشو آکاردئونی

مزایای پنجره آکاردئونی بسیار زیاد می باشد، اما به صورت خلاصه مزایای این پنجره ها به شرح زیر می باشند:

 • عایقی بسیار مناسب
 • اشغال حجم فضای کم
 • زیبایی خاص و منحصر به فرد
 • دارای یراق کشویی و تاشو
 • طراحی و تعیین مقدار باز و بسته کردن پنجره با توجه به سلیقه کارفرما
 • این پنجره ها را می توانید به هر میزان که دوست دارید باز کنید
 • ساخته شده از بهترین پروفیل ها
برای استعلام قیمت در و پنجره هافمن، اینجا کلیک کنید.

معایب بازشو آکاردئونی

بازشو های آکاردئونی دارای مزایای بسیار زیادی هستند. اما با این حال برای هر نوع کاربری مناسب نبوده و محدودیت های مربوط به خود را دارند. این محدودیت ها به شرح زیر می باشند:

 • محدودیت حداقل و حداکثر ارتفاع و عرض برای استفاده از این پنجره ها
 • نیاز به استفاده از پروفیل های خاص برای تولید این پنجره ها

اما اینها تنها محدودیت ها هستند و نمی توان به چشم عیب به آنها نگاه کرد. وقتی محصولی در بالاترین کیفیت خریداری می کنید، نگرانی خاصی برایتان به وجود نخواهد آمد. باید بدانید چه محصولی نیاز دارید و آنرا از کجا تهیه می کنید.

نصب پنجره آکاردئونی

دروپنجره آکاردئونینصب پنجره آکاردئونی یکی از پیچیده ترین و خاص ترین انواع نصب است. این محصول به علت اینکه ساختار نسبتا خاصی دارد، باید با دقت بسیار زیاد نصب شود. هیچ گاه نصب این پنجره ها را به افراد متفرقه و ناآشنا به محصول نسپارید، چرا که اگر مراحل انجام کار به درستی صورت نپذیرد، به سرعت این پنجره ها کیفیت خود را از دست می دهند و دیگر کارایی لازم را نخواهند داشت.

نکات اجرایی

 • طراحی و تقسیم بندی لنگه‌ها در پنجره آکاردئونی باید متناسب با فضا در نظر گرفته شود.
 • نوع تقسیم بندی و قطعات به کار رفته ‌شده در پنجره، مطابق با استانداردها قابل تغییر می ­باشد.
 • طراحی و جهت بازشدن پنجره‌ ها براساس نظر کارفرما و مشاوره کارشناس اندازه‌گیر، تعیین می ­شود.
 • استفاده از نوع یراق مصرفی و پروفیل، نحوه تولید صحیح و اجرای آن بسیار حائز اهمیت است و در صورت عدم رعایت، مانع اجرای صحیح و کامل می­ شود.
برای استعلام قیمت پنجره ویستابست، اینجا کلیک کنید.

قیمت پنجره آکاردئونی

این پنجره ها یکی از انواع پنجره های دوجداره است که به خاطر شکل خاص باز و بسته شدن به این شکل نام گذاری شده است. هنگام باز کردن این پنجره ها به خاطر خاصیتی که شبیه به آکاردئون است تمامی پنجره به صورت یکپارچه باز و یا بسته می شود. این پنجره ها اغلب به عنوان بخشی برای جداسازی استفاده می شود.

قیمت پنجره آکاردئونی اغلب بر اساس فاکتورهای متنوعی تعیین خواهد شد که از میان آن ها می توان به این مسائل اشاره کرد:

 • تاثیر ابعاد در تعیین قیمت پنجره آکاردئونی: طبیعتا هر چه ابعاد پنجره آکاردئونی شما بیشتر باشد نیازمند زحمت و همچنین مواد اولیه بیشتری برای ساخت است و قیمت پنجره آکاردئونی شما بیشتر خواهد شد. در مرحله نخست پنجره شما اندازه گیری می شود و برای پنجره های بیشتر از سه متر عرض استفاده می شود تا قیمت پنجره آکاردئونی در این مورد به صرفه تر باشد.
 • تاثیر شیشه بر قیمت پنجره آکاردئونی: در این بخش شما می توانید میان شیشه های عادی و دوجداره یکی را انتخاب کنید. علاوه بر این امکان انتخاب شیشه های رفلکس و دودی نیز وجود دارد. جنس شیشه در تعیین قیمت پنجره آکاردئونی بسیار موثر است. البته علاوه بر شیشه، سایر مصالح و جنس آن ها نیز در تعیین قیمت پنجره آکاردئونی موثر خواهد بود.
 • تاثیر حمل و نقل بر قیمت پنجره آکاردئونی: حمل و نقل این پنجره ها نیازمند وانت های حمل بار سنگین و همچنین نیروی کار است. نتیجتا بخشی از قیمت پنجره آکاردئونی به این مسئله اختصاص می یابد.

اگر شما هم خواهان بهره ­مندی از هوای تازه، دید خوب و کامل به بیرون و زیبایی خاص محیط زندگی­تان هستید، پنجره ­های آکاردئونی یوپی­وی­سی، بهترین انتخاب خواهد بود. این نوع پنجره دارای یراق کشویی و تاشو است و برای فضاهای بیشتر از ۳ متر مناسب است.

چرا پنجره های آکاردئونی را از درساوین خریداری کنید؟

انتخاب یک فروشنده مناسب ممکن است کار سختی باشد. درساوین بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. چند نمونه از این دلایل به شرح زیر می باشند:

 • قیمت بسیار مناسب کلیه پنجره ها
 • استفاده از بهترین پروفیل ها یو پی وی سی برای ساخت پنجره
 • استفاده از شیشه های دو جداره و با کیفیت
 • استفاده از بهترین یراق آلات
 • ساخت پنجره با جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا

مقالات زیر را از دست ندهید:

جهت تماس کارشناسان فروش

مشاوره رایگان

پس از ثبت شماره خود نهایتا تا 24 ساعت آینده کاری با شما تماس میگیرم