سایبان شیشه ای چیست؟

سایبان شیشه ای چیست؟

سایبان شیشه ای یکی دیگر از عناصر ساختمانی با استفاده از شیشه است، که می تواند در محیط های مختلفی اجرا شود.

برای درخواست نمایندگی پنجره درساوین اینجا کلیک کنید.

کارکرد مهم سایبان هایی که از جنس شیشه هستند، افزایش زیبایی و مدرن بودن محیط و کاهش تابش نور خورشید است. شیشه های سایبان می تواند در مدل ها، طرح ها و با ابعاد و جزئیات متفاوتی ساخته و اجرا گردند. به طور نمونه می توان برای زیبایی تراس و همچنین جلوگیری از نفوذ نور به آن از شیشه های سندبلاست و یا ساتینا استفاده کرد. در این مقاله با سایبان شیشه ای بیشتر آشنا می شویم.

سایبان شیشه ای

سایبان‌ های شیشه‌ ای ترکیبی از شیشه، کابل و یراق آلات کانوپی است که برای ورودی منازل، ویلاها و مراکز اداری کاربرد دارد که در هنگام بارش برف و باران فضای زیر آن محفوظ می شود. این نوع سقف شیشه‌ای دارای تنوع بسیاری می‌باشد و با توجه به نیاز مشتری می‌توان برای هر ساختمان آن را طراحی و اجرا نمود.

در حال حاضر نیاز به سایه بان‌ های کوچک در محل ورودی ساختمان یکی از نیازهای مهم ساختمان می‌ باشد و اگر این نیاز را با زیبایی بصری بخواهیم ترکیب کنیم، حتما یکی از انتخاب‌ های اصلی، سایه‌بان‌ های شیشه‌ ای می‌ باشد. استفاده از شیشه‌ های لمینت دو لایه سکوریت و نیز استفاده از میلگردهای استیل ضد زنگ نمایی بسیار زیبا و شکیل را به ما ارائه می‌دهد. همچنین به دلیل شفافیت و عبور نور از شیشه، نور کافی جهت تامین روشنایی داخل را نیز تامین می کند.

سایبان شیشه ای چیست؟سایبان‌ های شیشه ای اسپایدر کمک می کند بدون از بین بردن زیبایی و بدون نیاز به سازه‌ های سنگین آهنی طرحی را انتخاب کنید. همچنین می‌توان بر اساس الزامات، پروژه شما طراحی و به صورت سفارشی تولید شود تا با شرایط موردنظر شما هماهنگی داشته باشد.

در این سایبان ها می‌توان از شیشه‌ های ساده و رنگی وشیشه‌ های چند لایه لمینت سکوریت شده امنیتی استفاده نمود. این سایه بان‌ ها مزایای بی‌نظیری مانند وضوح دید، یکپارچگی ساختاری و پایداری مناسبی ارائه می دهد.

کاربرد های سایبان شیشه ای

سایبان شیشه ای را می توان با انواع متفاوتی از اتصالات اسپایدری و نیز انواع شیشه‌ های رنگی، اسپندرال و همچنین در انواع شیشه‌های سکوریت شده، شیشه‌ های چندلایه لمینت سکوریت شده که جزو شیشه‌ های امنیتی محسوب می شوند، تولید نمود.

برای خرید پنجره آکپا، اینجا کلیک کنید.

همچنین می‌ توان از انواع طرح‌ های گرافیکی موردنظر کارفرما به صورت سندبلاست شده و یا اسیدکاری برای ایجاد طرح‌ های زیبا ماندگار جهت ساخت جلوه بصری موردنظر کارفرما به روی شیشه مورد استفاده قرار داد.

 • سایبان بالکن و تراس
 • سایبان حیاط خانه و ویلا
 • پایانه‌ های مسافربری
 • سایبان پارکینگ
 • سایبان مراکز تجاری دارای فضای باز
 • سایبان پنجره‌های ساختمان
 • سایبان فروشگاهی

سایبان شیشه ای چیست؟سایبان شیشه ای و ظاهری مدرن

افزودن سایبان شیشه ای، می تواند هم طراحی و معماری فضا را ارتقا دهد و هم جلوه ای منحصر به فرد ایجاد کند. به خصوص سایبان های شیشه ای فریم لس این جذابیت را به حداکثر می رسانند و به زیبایی نما بسیار کمک می کنند. این گزینه ها محبوب و با دوام بوده و طراحی مینیمالیستی آن ها باعث می شود که یک عضو مدرن و شیک برای ساختمان محسوب شوند.
این سایبان ها می توانند با گسترش سقف شیشه ای موجود ایجاد شوند و یا به عنوان یک المان شیشه ای جداگانه به سازه اضافه شوند. یک سایبان شیشه ای در یک ملک تجاری، یک نقطه کانونی چشمگیر ایجاد کرده و توجه همگان را به معماری سازه جلب می نماید، همچنبن نکته ای که لازم به ذکر است با استفاده از برخی انواع و طرح های شیشه، می توان حریم خصوصی قابل توجهی نسبت به طبقات بالاتر ساختمان ایجاد کرد.

برای استعلام قیمت در و پنجره هافمن، اینجا کلیک کنید.

نکات مهم در روند نصب سایبان شیشه ای

خواه در حال نصب یک سایبان شیشه ای باشید تا اثری شگفت انگیز برای یک پروژه بزرگ تجاری باشد یا به عنوان یک کاربرد عملی برای خانه تان آن را درنظر بگیرید، نکات زیر به شما اطمینان می دهند این روند به درستی انجام می شود:

 • برای جلوگیری از ایجاد حوضچه و انباشته شدن آب در هنگام بارندگی، سایبان شیشه ای باید دارای شیب یا زاویه باشد.
 • برای تعیین میزان بیرون آمدگی سایبان شیشه ای، لازم است هر گونه پیشروی از نقاط ثابت را به نحوی ایمن اندازه گیری کنید. به عنوان یک قانون کلی، می توان ضخامت شیشه را در 35 ضرب کرد تا حداکثر اندازه ای که سایبان شیشه ای می تواند از نقاط ثابت جلوتر بیاید، بر اساس میلیمتر مشخص شود.
 • برای تخلیه آب، می توان ناودان ها را به شیشه متصل نمود.
 • به خاطر داشته باشید که به دلیل جذب نور طبیعی و زاویه نسبت به خورشید، احتمالا سطح سایبان شیشه ای داغ می شود. همچنین این المان باید از دوام کافی برای مقابله با شرایط نامطلوب آب و هوایی از جمله وزش بادهای شدید، باران و برف برخوردار باشد و بتواند میزان فشار و بار را در این رابطه تحمل کند.

سخن پایانی

سایبان شیشه ای، عضوی جذاب و چشمگیر در یک ساختمان است که جلوه خاصی به ظاهر ساختمان شما می دهد. در این مقاله با این نوع سایبان و کارکرد های آن آشنا شدیم. امید است این مطالب برای شما مفید بوده باشد.

مقالات زیر را از دست ندهید:

جهت تماس کارشناسان فروش

مشاوره رایگان

پس از ثبت شماره خود نهایتا تا 24 ساعت آینده کاری با شما تماس میگیرم